ترازوی هوشمند Withings‌ می‌تواند سلامت قلب و عروق شما را ارزیابی کند

دستگاه ترازوی هوشمند Body Cardio میزان تراکم چربی، ماهیچه و استخوان کاربر و همچنین ضربان قلب را اندازه‌گیری می‌کند.

ترازوی هوشمند Withings ScaleBody

نوکیا به تازگی شرکت Withings را با مبلغ ۱۹۱ میلیون دلار خریداری کرده و بلافاصله آن را مسئول کل کسب و کار سلامت دیجیتال خود قرار داده است. این شرکت فنلاندی به تازگی دستگاه ترازوی هوشمند پرچمدار خود با نام Body Cardio را معرفی کرده است. افزون بر اندازه‌گیری شاخص توده بدن (BMI)، این دستگاه با اندازه‌گیری سرعت گردش خون در بدن، سلامت قلب و عروق کاربر را ارزیابی می‌کند. این ترازوی هوشمند که با همکاری استودیوی طراحی فرانسوی Elium طراحی شده است تنها ۱۸ میلی‌متر ضخامت دارد و دارای بدنه‌ای مسطح بدون پایه است که به آن اجازه می‌دهد روی هر سطحی از فرش تا کف چوبی کار کند. تنها کافی است تقریباً هر سال یکبار باتری داخلی آن را شارژ کنید و برای بکارگیری آن نیز تنها کافی است به سادگی روی آن بایستید.

ترازوی هوشمند Withings ScaleBody

پس از آن می‌توانید آمار مربوط به خود را روی نرم‌افزار گوشی ‌هوشمند مرتبط و یا مستقیماً روی خود ترازوی هوشمند مشاهده کنید. همچنین می‌توانید در طول زمان وزن، شاخص تودۀ بدنی و ترکیب بدن (از جمله چربی، ماهیچه، آب و تراکم استخوان) و ضربان قلب در حالت ایستاده خود را مشاهده و تغییرات آن را دنبال کنید. اندازه‌گیری کلیدی در این دستگاه، «سرعت موج نبض (PWV)» یا سرعت گردش خون در بدن شما است.

شرکت Withings می‌گوید، سرعت موج نبض تصویری کلی از سلامت قلبتان به شما می‌دهد. اگر شما سرعت موج نبض بالایی داشته باشید و در نتیجه عروق شما سفت و پرمایه باشد، به این معنی است که می‌توانید در معرض خطر فشار خون بالا و یا حوادث قلبی و عروقی باشید. اگر سرعت جریان خون آهسته‌تر باشد، به طور کلی نشان‌دهندۀ عروق انعطاف‌پذیرتر و سلامت بیشتر است.

ترازوی هوشمند Withings ScaleBody

این ترازوی هوشمند چگونه تمام این موارد را تنها از پاهای شما تشخیص می‌دهد؟ بنا به گفتۀ شرکت، این دستگاه ظریف‌ترین تغییرات در وزن ناشی از باز شدن دریچۀ آئورت را اندازه‌گیری می‌کند و با استفاده از الکترودهای تعبیه شده در این ترازو، متوجه می‌شود چه زمانی خون به پاهای کاربر رسیده است. سپس با محاسبۀ زمان رسیدن خون از قلب به پاها و دانستن قد کاربر، سرعت موج نبض را محاسبه می‌کند.

دستگاه Body Cardio در دو رنگ مشکلی و سفید و با قیمت ۱۸۰ دلار در فروشگاه‌های Apple و Withings‌ عرضه می‌شود.

منبع: engadget

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *