نرم‌افزار HoloAnatomy پیشگام استفاده از واقعیت افزوده در دانشکده‌های پزشکی

HoloAnatomy App

کلینیک کلیولند در همکاری با دانشگاه کِیس وسترن رزرو یک نرم‌افزار برای دستگاه HoloLens مایکروسافت منتشر کرده‌است که به کاربران اجازه می‌دهد با استفاده از فناوری واقعیت افزوده بدن انسان را بررسی کنند. HoloLens یک سربند است که تصاویر گرافیکی سه‌بعدی ایجاد شده در رایانه را روی میدان دید فرد قرار می‌دهد و اساساً واقعیت را با واقعیت مجازی ادغام می‌کند.

نرم‌افزار HoloAnatomy به افراد اجازه می‌دهد یک انسان مجازی را بررسی کنند، جزئیات مربوط به سامانه‌های مختلف بدن را ببینند و انتخاب کنند که کدام قسمت به نمایش درآید. حتی برخی از صداها همچون صدای تپیدن قلب بازسازی شده است.

این نرم‌افزار از حرکات اشارۀ دست و تشخیص صدا برای کنترل استفاده می‌کند، همچنین برای یادگیری کاربر از وارد کردن برچسب‌هایی برای اجزای تشریحی مختلف بدن استفاده می‌شود. علاوه بر این، نرم‌افزار دارای یک حالت آزمون‌گیری است که در آن برچسب‌ها حذف شده و کاربر باید قسمت‌های مدنظر را شناسایی کند.

توسعه نرم‌افزار HoloAnatomy یک کار پژوهشی دربارۀ نحوۀ بکارگیری فناوری واقعیت افزوده در آموزش پزشکی است. در حال حاضر این فناوری، نوید می‌دهد که دانشجویان پزشکی آینده وقت کمتری را در سردخانه خواهند گذراند.

فیلم زیر را دربارۀ این پروژه تماشا کنید:

منبع: medgadget

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *