نخستین پخش آنلاین عمومی جراحی سرطان با هدست‌های واقعیت مجازی

نخستین پخش آنلاین عمومی جراحی سرطان توسط هدست‌های واقعیت مجازی

برای نخستین بار در تاریخ پزشکی، یک جراحی به صورت زنده و آنلاین روی عینک‌های واقعیت مجازی به نمایش درآمد و هرکس می‌توانست این جراحی را روی هدست‌های  Samsung Gear VR یا  Goggle Cardboard VR خود تماشا کند. جراحی روی یک مرد هفتاد ساله صورت گرفت و شخص پشت این پروژه که Medical Realities نام دارد دکتر Shafi Ahmed است که این جراحی را در بیمارستان سلطنتی انگلیس انجام داد.

جراحان بیماری را عمل می‌کردند که از سرطان رودۀ بزرگ رنج می‌برد و نمای ۳۶۰ درجه‌ای از جراحی باعث می‌شد بینندگان واقعیت مجازی احساس کنند که در آن لحظه در اتاق عمل حاضر هستند.

گروه Medical Realities یک نرم‌افزار مخصوص برای این پروژه به نام VRinOR طراحی کرده‌اند که برای دستگاه‌های اندرویدی و ios در دسترس است. هنگام جراحی بیمار توسط پزشکان، می‌توانید سر را به اطراف بچرخانید و احساس کنید که داخل اتاق عمل هستید. برای اطمینان از ضبط رویداد با بهترین کیفیت ممکن، این گروه از متخصصان ویدئو Matvision که دوربین‌ها را فراهم کرد کمک گرفتند.

هدف نهایی این پروژه دادن دیدی بهتر از آنچه در اتاق عمل رخ می‌دهد به دانشجویان پزشکی است پیش از آنکه چاقوی جراحی به دست بگیرند.

منبع: damngeeky

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *