معرفی اسکلت های بیرونی صنعتی و پزشکی موسسه فناوری ایتالیا

موسسه فناوری ایتالیا (Italian Institute of Technology)، واقع در شهر جنوآ است. در سال ۲۰۱۶، نشریه Science، این موسسه را به عنوان یکی از صد موسسه برتر علمی جهان معرفی کرد. گروه پژوهشی موسسه IIT در زمینه‌ی اسکلت‌های بیرونی کمکی فعالیت دارد. هدف نهایی طراحی اسکلت‌های بیرونی در این موسسه، کمک به افراد در انجام فعالیت‌های فیزیکی است. کاربران هدف اسکلت بیرونی موسسه IIT، نیروی انسانی محیط‌های صنعتی و همچنین افراد دچار اختلال حرکتی هستند. اسکلت بیرونی به کاهش فشار وارد بر ستون فقرات و عضلات کارگران در محیط کار و کاهش خطرات احتمالی ناشی از کار کمک می‌کند. از سوی دیگر، افراد دچار سکته‌ی مغزی و یا آسیب نخاعی با کمک اسکلت بیرونی می‌توانند با استقلال بیشتری زندگی کنند. با مجله‌ی فناوری‌های توان‌افزا و پوشیدنی همراه باشید.
معرفی اسکلت های بیرونی صنعتی و پزشکی موسسه فناوری ایتالیا

اسکلت بیرونی صنعتی Robo-Mate ساخت موسسه فناوری ایتالیا

فناوری کمکی Robo-Mate تحت حمایت اتحادیه اروپا با هدف بهبود شرایط کاری کارگران در محیط‌های صنعتی توسعه یافته است. کارگران در انجام کارهای فیزیکی، بلندکردن وسایل سنگین و قرار گرفتن در وضعیت‌های خطرناک می‌توانند با کمک اسکلت‌های بیرونی صنعتی همچون Robo-Mate فشار ناشی از کار و آسیب‌های احتمالی را کاهش دهند. Robo-Mate یک اسکلت بیرونی پشتیبان کمر است. به تازگی موسسه فناوری ایتالیا با همکاری بیمه حوادث INAIL در حال توسعه‌ی اسکلت‌های بیرونی برای کارخانه‌های خودروسازی، ساخت‌وساز، تعمیرو نگهداری و کشاورزی هستند. موسسه IIT تلاش می‌کند اسکلت‌ بیرونی صنعتی در محیط ‌های واقعی به کار رود.
معرفی اسکلت های بیرونی صنعتی و پزشکی موسسه فناوری ایتالیا
طراحی Robo-Mate به‌گونه‌ای است که بیشترین سازگاری میان دستگاه و عضلات کاربر وجود داشته باشد. اسکلت بیرونی باید افزون بر بیشترین کارآیی، مصرف انرژی کم و وزن پایینی داشته باشد. همچنین با به کارگیری استراتژی‌های بهینه، اطلاعات محیطی و زیستی کاربر همزمان با پوشیدن اسکلت بیرونی ثبت می‌شود. نمونه‌های نخست Robo-Mate در محیط‌های واقعی و توسط نیروی انسانی در محیط کار ارزیابی می‌شود.

اسکلت بیرونی پزشکی XoSoft

لباس رباتیک XoSoft با به‌کارگیری ساختار سبک و نرم، پوشیدن اسکلت بیرونی را برای کاربر راحت‌تر می‌کند. XoSoft یک لباس رباتیک ماژولار پایین‌تنه است. هدف توسعه‌ی این اسکلت بیرونی، بهبود مشکلات حرکتی افراد سالمند و بیماران سکته‌ی مغزی است. افراد با محدودیت حرکتی کم تا متوسط می‌توانند لباس رباتیک نرم XoSoft را بپوشند. این گروه تلاش می‌کند وزن XoSoft را کاهش دهند. این لباس رباتیک شرایط تحرک و سلامتی سالمندان و بیماران دچار اختلال حرکتی را بهبود می‌دهد. این لباس شامل بخش‌های جمع‌آوری داده، سامانه‌ی کنترلی، منبع تغذیه و انواع حسگرهای هوشمند است.
معرفی اسکلت های بیرونی صنعتی و پزشکی موسسه فناوری ایتالیا


بیشتر بخوانیم:

افزایش بهره وری نیروی کار با فناوری پوشیدنی و فناوری شنیداری

اسکلت بیرونی توانبخشی سکته مغزی ReWalk مجوز ورود به بازار اروپا را دریافت کرد

ورود اسکلت های بیرونی منفعل به صنعت خودروسازی


منبع: iit

«استفاده و بازنشر مطالب تنها با ذکر لینک منبع و نام (مجله فناوری‌های توان‌افزا و پوشیدنی) مجاز است»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *