5 فرد تأثیرگذاری که هر مرکز توانبخشی باید هنگام خرید اسکلت بیرونی در نظر بگیرد

در 10 سال گذشته انفجاری در ایجاد فناوری توانبخشی رخ داده است. اکنون متخصصان توانبخشی، فرصت‌های بیشتری را برای بهبودی در اختیار بیماران خود قرار می‌دهند. با این حال، این فناوری‌ها خریدهای پرهزینه‌ای هستند که توجیه آن در محیطی با نرخ بازپرداخت و مدت اقامت در حال کاهش، چالش برانگیز است. بنابراین، ارزیابی انتقادی هر بخش از فناوری برای خرید احتمالی ضروری است. با مجله فناوری‌های توان‌افزا و پوشیدنی همراه باشید.

.

ارزیابی گروه بین رشته ای

هنگام ارزیابی یک فناوری توانبخشی، اتخاذ یک رویکرد بین رشته‌ای برای اطمینان از برآورده شدن نیازهای ذینفعان ضروری است. برخی از گروه‌هایی که باید در فرآیند ارزیابی مشارکت داشته باشید عبارتند از:

درمانگرانی که از فناوری‌ها استفاده خواهند کرد.

مدیران ارشدی که تأثیر مالی فناوری را درک می‌کنند.

پژوهشگران برای ارزیابی پتانسیل تحقیقاتی فناوری.

مهندسان برای ارزیابی مسائل نگهداری و گارانتی.

مهمتر از همه، بیماران و مراقبان برای درک اهداف و اولویت‌های واقعی.

5 فردی که باید در تصمیم خرید اسکلت بیرونی شرکت کنند

1- درمانگران: پذیرش و مسئولیت

درمانگران برای کمک به بهبودی بیماران بسیار انگیزه دارند. آنها به طور معمول فراتر از آن می‌روند تا اطمینان حاصل کنند که بیمارانشان به بیشترین پتانسیل خود می‌رسد. به منظور استقبال از پیشرفت‌های فناوری، آنها باید در تصمیم‌گیری در مورد خرید اولیه یک فناوری پیشرفته و همچنین شیوه پیاده‌سازی دستگاه در تداوم مراقبت خود لحاظ شوند.

هنگام اتخاذ تصمیم خرید، درمانگران باید مسئولیت ارزیابی کاربرد بالینی این فناوری‌ها را بر عهده داشته باشند، مانند اینکه چند درمانگر/ دستیار برای راه‌اندازی اولیه دستگاه لازم است و چه مدت طول می‌کشد. آنها باید اثربخشی مداخلات ارائه شده توسط این فناوری‌ها را درک کنند. همچنین باید زمان صرف کنند و دریابند که چگونه این دستگاه‌ها در تداوم مراقبت، از توانبخشی بستری تا برنامه‌های سرپایی و اجتماعی، اجرا می‌شود. این اطلاعات بخش بزرگی از سهم آنها در ارزیابی تیم بین رشته‌ای فناوری‌های پیشرفته برای خرید در سازمان خواهد بود.

2- مدیریت: تصویب هزینه

یکی از اعضای تیم اداری باید در ارزیابی خریدهای اسکلت بیرونی گنجانده شود. این عضو، مسئول درک تصویر مالی خرید این دستگاه است که شامل موارد زیر است: قیمت خرید و سرمایه اولیه؛ نگهداری مداوم و بسته‌های گارانتی. همچنین باید اولویت‌های مالی سازمان را طی 3 تا 5 سال آینده با گروه به اشتراک بگذارد. نه تنها درک تأثیر فوری یک فناوری پیشرفته، بلکه در نظر گرفتن اینکه چگونه این سرمایه‌گذاری ممکن است از برنامه استراتژیک پنج ساله سازمان حمایت کند یا نه، بسیار مهم است.

3- پژوهشگران: گزارش‌های زیست‌پذیری

اعضای بخش تحقیقات سازمان باید چشم‌اندازی از شکاف‌های پژوهشی بالقوه‌ای را که با فناوری پیشرفته در حال ارزیابی وجود دارد، به گروه ارائه دهند. آنها نیز باید پیش از ملاقات با گروه و بررسی فرصت‌های بالقوه، یک بررسی کامل را انجام دهند. آنها باید دانش خود را در مورد فرصت انجام پژوهش با این فناوری خاص و فرصت‌های بالقوه بودجه آینده به اشتراک بگذارند.

4- مهندسان: تخصص تعمیر و نگهداری

فناوری‌های پیشرفته توانبخشی اغلب شامل تعامل پیچیده‌ای از سخت‌افزار و نرم‌افزار است. وقتی فناوری‌ها برای نخستین بار وارد بازار می‌شوند، اغلب می‌توانند چالش‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری داشته باشند. آنها همچنین با بسته‌های گارانتی سالانه با قیمت بسیار بالا عرضه می‌شوند. برای بخش مهندسی ضروری است که تخصص خود را برای مدیریت سخت‌افزار و نرم‌افزار هر فناوری خاص ارزیابی کنند.

در حال حاضر بسیاری از بیمارستان‌ها از مهندسان مکانیک و برق استفاده می‌کنند که ممکن است بتوانند مشکلات کوچکی را که با این فناوری‌های پیشرفته رخ می‌دهد عیب یابی و رفع کنند. همراه با ارزیابی تخصص داخلی، درک کامل هزینه گارانتی و پوشش آن برای فرآیند تصمیم‌گیری اساسی است.

5- کاربران نهایی: نظرات بیماران و مراقبان

دیدگاه بیماران و خانواده‌ها در تصمیم‌گیری موفقیت‌آمیز در مورد انواع اسکلت‌های بیرونی که درمانگاه باید خریداری کند، بسیار مهم است. مهم است که بیماران و خانواده‌ها را در این گروه بگنجانید و/یا از بیماران نظرسنجی کنید. تشکیل گروه‌های تشخیصی مختلف به منظور درک واقعی اینکه چه نوع بهبودی و چه فرصتی برای بهبودی آنها مهم است. بیماران و خانواده‌ها در مورد انواع فناوری‌های پیشرفته که اکنون در دسترس هستند اطلاع دارند. پس برای اینکه کدام بیمارستان توانبخشی را برای خود یا عزیزانشان انتخاب کنند، دسترسی به فناوری در فرآیند تصمیم‌گیری آنها لحاظ می‌شود. این اطلاعات باید جمع‌آوری و در اختیار گروه قرار گیرد تا در فرآیند تصمیم‌گیری برای خرید اسکلت بیرونی گنجانده شود.


>> شرکتهای اسکلت بیرونی که باید بیشتر در مورد آنها بدانید

>> توانبخشی با اسکلت بیرونی چقدر مؤثر است؟


منبع: eksobionics.com

«استفاده و بازنشر مطالب تنها با ذکر لینک منبع و نام (مجله فناوری‌های توان‌افزا و پوشیدنی) مجاز است»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *