توسعه یک اسکلت بیرونی منعطف و سبک توسط شرکت Ekso Bionics

شرکت Ekso Bionics اعلام کرد توسعه یک اسکلت بیرونی حمل بار سبک و منعطف را به پایان رسانده است. این اسکلت بیرونی با نام Artemis تنها ۱۳ پوند وزن دارد و می‌تواند سه چهارم بار مفید فرد را حمل کند و همچنان راحت باشد. با مجله فناوری‌های توان‌افزا و پوشیدنی همراه باشید.

شرکت Ekso Bionics به عنوان یک شرکت پیشگام در زمینه اسکلت بیرونی، قادر به استفاده گسترده از تخصص خود در هر بار مواجه با پروژه های جدید است. آخرین پروژه تحت حمایت مالی دولت این شرکت برای کشف و توسعه یک اسکلت بیرونی حمل بار سبک وزن و انعطاف‌پذیر است.

Kurt Amundson، مدیر ارشد EksoHealth و EksoLabs، توضیح داد که چگونه این سامانه‌ی صرفاً مکانیکی توسعه یافته است. EksoLabs هنگام تلاش برای حل یک مشکل جدید، نخست به بانک ثبت اختراعات مراجعه می‌کند تا قسمتی از یک راهکار جدید را کشف کند. Kurt گفت: «ما نگاهی داشتیم به آنچه که مشتریان واقعاً نیاز داشتند و ابزارهایی که داشتیم را جستجو کردیم. به این دلیل که ما دسته‌ای از راهکارهای مختلف را بر اساس نتایج کارهایی که پیش از این انجام داده‌ایم، در دست داریم و می‌توانیم از پاسخ‌های آنها استفاده کنیم. این معمولاً یک همکاری بین کارهای پیشین و آینده ما برای حل مشکل است. ما در حال حاضر تعداد زیادی از حق ثبت اختراعات را برای محافظت از این ایده‌ها قرار داده‌ایم».

توسعه یک باربر انعطاف پذیر آسان نیست. Kurt برای درک بهتر آن را اینگونه توصیف می‌کند «فشار بر روی یک رشته نازک». این فناوری ثبت شده به نام Artemis تنها ۱۳ پوند وزن دارد، کاملاً مکانیکی است و می‌تواند با موفقیت تا سه چهارم از بار را در حالی که هنوز پوشیدن آن راحت است، حمل کند.

Kurt توضیح داد: «یک چالش اضافه نیز این بود که پوشیدن آن برای مدت طولانی راحت باشد. گروه ما آن را پوشید و سه مایل را برای آزمایش راحتی آن پیاده‌روی کرد».

ما پتانسیل استفاده از این نوع دستگاه بسیار سبک وزن را به ویژه برای کارگران در صنعت می‌بینیم

Ekso روی پروژه‌هایی که دنبال می‌کند، نظارت دارد چون تمرکز این شرکت بر تجاری سازی است. یکی ازمزایای پروژه‌های تحت حمایت مالی دولت این است که اجازه می‌دهد تا ایده های اضافی و جدیدی را در حالی که مالکیت معنوی آنها حفظ شده است، آزمایش کنید.

Kurt گفت: «ما پتانسیل استفاده از این نوع دستگاه بسیار سبک وزن را به ویژه برای کارگران در صنعت می‌بینیم». Kurt انواع مختلفی کاربرد را برای دستگاهی که می‌تواند سه چهارم بار یک فرد را حمل کند، در نظر دارد، هر کاربردی از کارگران صنعت تا حتی کاربرد تفریحی.


بیشتر بخوانید:

>>آغاز کارآزمایی بالینی WISE بر روی اسکلت خارجی Ekso Bionics

>>آزمایش بالینی اسکلت خارجی Ekso Bionics در اروپا

>>معرفی شرکت Ekso Bionics


منبع: eksobionics.com

استفاده و بازنشر این نوشتار تنها با ذکر لینک منبع و نام «مجله‌ی فناوری‌های توان افزا و پوشیدنی» مجاز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *