دانش آموزان آمریکایی دستهای مصنوعی برای نیازمندان کشورهای در حال توسعه می‌سازند

دانش آموزان آمریکایی دستهای مصنوعی برای نیازمندان کشورهای در حال توسعه می‌سازندیک گروه دانش آموزی رباتیک در Elgin ایالت ایلینوی آمریکا به حرکتی ملی برای تولید دستهای مصنوعی برای کودکان و بزرگسالان کشورهای در حال توسعه پیوسته است.

آن‌ها قرار بود با ساختن یک دست مصنوعی در این برنامه مشارکت داشته باشند اما پس از ساختن یک دست و همکاری با شرکتهای محلی و طرحهای گوناگون، این گروه توانست هفت دست مصنوعی کامل شده را تحویل دهد.

Bo Russell جوان هفده ساله عضو گروه می‌گوید با آنکه این دستها بیشتر شبیه به اسباب‌بازی هستند اما می‌توانند امکان حرکت بیشتری به کودکان بدهند.

سرپرست گروه، Michael McKellar گفت گروه ما در سال ۲۰۱۵ هنگام رقابت در مسابقه World Championship با اعضای پروژۀ e-NABLE تماسهایی داشت.

«به طور خلاصه e-NABLE شبکه بزرگی از افراد همفکر است که با چاپگرهای سه بعدی خود برای کودکان و بزرگسالان نیازمند کشورهای در حال توسعه دستهای مصنوعی می سازند.»

دانش آموزان آمریکایی دستهای مصنوعی برای نیازمندان کشورهای در حال توسعه می‌سازند

وی همچنین ادامه داد: دستهای ساخته شده کاملاً مکانیکی هستند و هیچ گونه قطعۀ الکترونیکی ندارند. قطعات آنها از مواد ارزان ساخته شده و به راحتی قابل تعویض اند. ساختن و سرهم بندی هر دست بین ۳۰ تا ۵۰ دلار هزینه دارد.

«زیبایی این کار آن است که هر کودک به سرعت رشد می‌کند و بنابراین یک کودک می‌تواند چندین دست مصنوعی داشته باشد. ضمن اینکه ساختن این دستها هزینۀ چندانی هم ندارد.»

گروه پس از چاپ قطعات می‌تواند آن‌ها را سرهم بندی کند. سپس دستهای آماده شده برای افزودن قطعات نهایی مانند فوم، فیبرهای Velcro و ریسمانهای قوی به دانشگاه صنعتی روچستر فرستاده می‌شوند.

McKellar ادامه می‌دهد: «البته کار با پروژۀ e-NABLE با تحویل دادن دستهای مصنوعی پایان نمی‌یابد. بلکه از گروه خواسته می‌شود تا با انجام پژوهشهایی روشهای جایگزین برای ساخت سریعتر و ارزانتر قطعات را گزارش کنند.

وی می‌گوید که تا کنون با صنایع Armin برای امکانسنجی استفاده از روش injection molding در ساخت قطعات برای تطابق با دست بیمار مذاکره کرده‌ایم.

Michelle Pollard مسئول گروه افزود دیدن دانش آموزان هنگام کار بر روی پروژه ساخت دست مصنوعی برای کمک به دیگران بسیار هیجان انگیز است.

دانش آموزان آمریکایی دستهای مصنوعی برای نیازمندان کشورهای در حال توسعه می‌سازند

برای اطلاعات بیشتر درباره این گروه اینجا را ببینید: http://www.gotrobot.us
همچنین برای اطلاعات بیشتر درباره پروژه e-NABLE اینجا را ببینید: http://enablingthefuture.org

منبع: Chicago Tribune

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *