دماسنج هوشمند گوش برای کودکان

همکاری Kinsa و Elmo برای ساخت دماسنج هوشمند گوش

سروکار داشتن با یک کودک بیمار به‌ویژه زمانی که درجه حرارت و علائمش را بررسی می‌کنید هرگز جالب نیست. به همین دلیل ما از نوآوری‌هایی مانند دماسنج هوشمند گوش Withings Thermo که باعث می‌شوند این فرآیند سریع‌تر و آسان‌تر شود استقبال می‌کنیم. Kinsa امیدوار است با اضافه کردن یک نمونه از برنامه Sesame Street این دماسنج‌ها برای بچه‌ها نیز جالب‌تر شوند. دماسنج از لحاظ ظاهری ویژگی‌های چهره Elmo را دارد؛ به رنگ قرمز روشن است و دکمه‌ای که جای بینی قرار گرفته و این باعث کمتر شدن ترس بچه‌ها می‌شود. به‌هرحال این دماسنج یک نمونه قرمز شده قبلی نیست بلکه این دماسنج به یک وسیله هوشمند iOS و یا اندروید متصل شده و با یک برنامه همراه کار می‌کند. به این معنی که کاربران می‌توانند چیزهایی مانند درجه حرارت خوانده شده و یا جملات دلگرم کننده‌ی «متأسفم که احساس خوبی ندارید» و« به زودی بهتر می‌شوید» را با صدای Elmo بشنوند. برنامه به کاربران این اجازه را می‌دهد تا علائم حیاتی اعضای خانواده را سریعاً گزارش کنند (هر یک از اعضا را می‌توان با تصویر یک شخصیت از برنامه Sesame Street نشان داد). همچنین می‌توان با انتخاب چیزهایی مانند احساس سرما، خستگی، سرفه و آبریزش بینی به Elmo بگویید که چه احساسی دارید. این اطلاعات گزارش شده برای والدینی که می‌خواهند از بچه‌ها در زمان‌های مختلف مراقبت کنند و یا برای پزشک خانواده قابل استفاده است.

همکاری Kinsa و Elmo برای ساخت دماسنج هوشمند گوش

از دیگر کاربردهای این برنامه در گام بعدی، پس از گرفتن علائم حیاتی و اطلاعاتی مانند سن، راهنمایی‌هایی مانند اعلام زمان مراجعه به پزشک و یا داروهایی است که باید مصرف شود. یکی دیگر از ویژگی‌های برنامه این است که به والدین بچه‌های یک مدرسه اجازه می‌دهد تا عضو یک گروه شوند و با نام مستعار از بیماری‌ها و علائم شایع در مدرسه آگاه شوند.

درحالیکه فقط کاربرانی که از دماسنج هوشمند گوش برای کودکان Elmo استفاده می‌کنند توانایی استفاده از تمام مزایای برنامه را دارند، دیگر دماسنج‌های هوشمند Kinsa نیز قابلیت سازگاری با برنامه را دارند ولی به صورت محدود (انتخاب نمادهای Sesame Street و شنیدن صدای Elmo هنگام فشردن دکمه علائم).

همکاری Kinsa و Elmo برای ساخت دماسنج هوشمند گوش

از لحاظ تکنیکی این دماسنج هوشمند گوش برای کودکان همان مشخصات مدلی که در سپتامبر سال گذشته ساخته شد را دارد و به همان شیوه کار می‌کند؛ همان دکمه، تنظیمات و توانایی گرفتن درجه حرارت در یک ثانیه، اما با Elmo شما می‌توانید درجه حرارت بچه‌هایی که ناراحتن و پیچ و تاب می‌خورند را بگیرید. این دماسنج با یک جفت باتری AAA تغذیه و با بلوتوث به یک وسیله هوشمند متصل می‌شود. این دماسنج هوشمند گوش Sesame Street با قیمت ۶۰ دلار آمریکا برای سفارش دادن در دسترس است و تا ماه آگوست در قفسه‌ مغازه‌ها قرار خواهد گرفت.

منبع: gizmag

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *