دست مصنوعی چاپ سه‌بعدی برای کودک ژاپنی با تلاش خستگی ناپذیر مادرش

دست مصنوعی چاپ سه‌بعدی برای کودک ژاپنیاندام مصنوعی چاپ سه‌بعدی سبک زندگی تازه‌ای را به بسیاری از کودکان سراسر جهان هدیه کرده است. هزینۀ ساخت اندام مصنوعی چاپ سه‌بعدی نسبت به همتایان سنتی آن که از دسترس بسیاری افراد خارج است، بسیار مقرون به صرفه‌تر است. یکی از نهادهایی که کودکان را در دستیابی به اندام دست مصنوعی چاپ سه‌بعدی کم هزینه یاری می‌کند بنیاد e-NABLE است که نخستین بار در سال ۲۰۱۳ به پسر بچه‌ای اهل آفریقای جنوبی به نام Liam که انگشتان خود را از دست داده بود یک دست مصنوعی چاپ سه‌بعدی هدیه داد. Yukako که یک مادر ژاپنی است، به طور اتفاقی از داستان Laim آگاه شد و دریافت که پسرش Seigo نیز دستانی با وضعیت مشابه او دارد. خوشبختانه او تصمیم‌ گرفت به دنبال دست مصنوعی چاپ سه‌بعدی برود و از آن پس Seigo با دست مصنوعی جدیدش زندگی خوبی دارد.

دست مصنوعی چاپ سه‌بعدی برای کودک ژاپنیYukako متوجه شد که e-NABLE فایل‌های چاپ سه‌بعدی برای دست مصنوعی را ارائه کرده است ولی در کمال تعجب نمی‌توانست کسی را بیابد که نحوۀ چاپ آنها را بداند. بنابراین، او برای انجام این کار البته با تغییرهای جزئی برای سازگاری با نیازهای Seigo از یک شرکت چاپ سه‌بعدی کمک گرفت و ۱۵۰۰ دلار برای این کار هزینه کرد. با اینکه Seigo قادر بود با دست مصنوعی ساخته شده اشیاء را بگیرد یا توپ را پرتاب کند، ولی هنوز این طراحی مادرش را راضی نکرد. این دست سنگین بود و به آسانی می‌شکست و برای تعمیر نیاز به یک متخصص داشت.

دست مصنوعی چاپ سه‌بعدی برای کودک ژاپنی

این بار Yukako مستقیماً با e-NABLE تماس گرفت و این بنیاد تصمیم گرفت تا یک دست چاپ سه‌بعدی جدید برای پسر ژاپنی بسازد. آنها دست مصنوعی چاپ سه‌بعدی سبک‌تر و انعطاف‌پذیرتری را طراحی کردند. این دست مصنوعی تازه مبتنی بر طراحی Cyborg Beast شرکت e-NABLE است و اکنون Seigo قادر است کارهای پیچیده‌ را با دست جدیدش انجام دهد.

منبع: damngeeky.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *