تماشا کنید: زندگی آسانتر با انواع اسکلت خارجی پاناسونیک

اسکلت خارجی پاناسونیک

از نظر پاناسونیک، آینده پر از دستیاران پوشیدنی رباتیک است. به تازگی این غول فناوری ژاپنی فیلمی برای معرفی تمام اسکلت‌های بیرونی و ربات‌های خدماتی که روی آنها کار می‌کند منتشر کرده است. روشن است که این شرکت می‌خواهد علم فرآیند‌های زیستی را در هر جنبه‌ای از زندگی انسان‌ها وارد کند.

اسکلت‌های بیرونی Assist Suit (نمایش داده شده در شکل بالا) و Ninja به ترتیب کمر و پاهای شما را تقویت کرده و به شما در بلند کردن جعبه‌های سنگین انبار یا بالا رفتن از کوه‌های شیب‌دار کمک می‌کنند. در عین حال، اسکلت بیرونی Power Loader در کارهای ساختمانی و هنگام بلایا کمک‌رسان خواهد بود.

برخی از آنچه در فیلم معرفی انواع اسکلت خارجی پاناسونیک می‌بینید بیشتر از آنکه دربارۀ ارتقاء توان حرکتی فعلی شما باشد، دربارۀ بازیابی تحرک از دست رفته است. ربات Self-Reliance Support Robot به سالمندان کمک می‌کند تا از تخت خواب برخواسته و برای انجام کارهای گوناگون به اطراف حرکت کنند در حالی که دستگاه Resyone از یک تخت خواب به یک صندلی چرخدار خمیده تبدیل می‌شود.

آیا فیلم پاناسونیک خوشبینانه است؟ شاید اینگونه باشد. این دستگاه‌ها هنوز گران و محدود هستند (برای مثال باتری Assist Suit تنها برای ۸ ساعت دوام می‌آورد). بنابراین به این زودی‌ها شاهد حضور پررنگ انواع اسکلت خارجی پاناسونیک در انبارها یا خانه‌های سالمندان نخواهید بود.


>> در همین زمینه بخوانید: پاناسونیک به زودی تولید انبوه رباتهای اسکلت خارجی را آغاز خواهد کرد
>> در همین زمینه بخوانید: تبدیل کارگران کارخانه ها به مردان آهنین
>> در همین زمینه بخوانید: معرفی شرکت Panasonic – ActiveLink


منبع: engadget

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *