Sarcos Robotics در صدد صادر کردن اسکلت بیرونی به خاور میانه و آفریقا

Sarcos Robotics، سازنده اسکلت‌های بیرونی تمام بدن و فعال، در همکاری با گروه MoU اقدام به گسترش دامنه فعالیت خود کرده است. فروش محصولات اسکلت بیرونی Guardian XO و … د رخاور میانه و آفریقا می‌تواند گام مهمی برای این شرکت باشد. سود مالی حاصل از این قراردادها در توسعه فناوری این شرکت موثر است. در ادامه این مقاله از مجله فناوری‌های توان‌افزا و پوشیدنی به این موضوع بیشتر خواهیم پرداخت.

Sarcos Robotics در صدد صادر کردن اسکلت بیرونی به خاور میانه و آفریقا

همکاری Sarcos Robotics و Paramount Group

Sarcos Robotics یکی از شرکت‌های برجسته اسکلت بیرونی است که وارد توافق‌نامه‌ای با Paramount Group شده است. Paramount Group یک شرکت جهانی هوا فضا است. از چشم‌اندازه‌های این شرکت به کارگیری فناوری‌های روز دنیا برای حفظ صلح جهانی در بیش از سی کشور جهان است. گروه MoU یا Memorandum of Understanding از این شرکت روی فناوری اسکلت‌های بیرونی کار می‌کند. این گروه قصد دارد فناوری‌های اسکلت بیرونی فعال را برای مقاصد مختلف به خاور میانه و آفریقا صادر کند.

آیا صادرات اسکلت بیرونی ممکن است؟

در گذشته نیز سابقه فعالیت‌های مشترک در حوزه اسکلت بیرونی وجود داشته است. اما به نتایج امیدبخشی منجر نشده است.  شایان ذکر است که مهم ترین اسکلت بیرونی شرکت Sarcos Robotics یک اسکلت بیرونی فعال است. اما مشکل اصلی گروه MoU توجیه این طرح در داخل کشور است. در حقیقت فناوری توسعه یافته اسکلت‌های بیرونی در بسیاری شرکت‌ها با پشتیبانی مالی DARPA انجام شده است. از جمله اسکلت بیرونی Guardian XO. این اسکلت بیرونی فعال برای حمل تجهیزات سنگین به کار می‌رود و در کارخانه‌ها، محیط ساخت و ساز، انبار و بخش‌های تعمیرات استفاده می‌شود. هدف از پوشیدن این دستگاه کاهش فشار وارد بر بدن کاربر و کاهش آسیب فیزیکی است. اما در گذشته نیز مشاهده شده است که تصمیم‌گیری در مورد اسکلت‌های بیرونی در دست کسانی است که عقیده دارند صادرات اسکلت بیرونی به خارج از آمریکا باید محدود باشد.

قرارداد Ekso Bionics و چین، نمونه ای از شکست همکاری با شرکای خارجی

در صورتیکه این گفته را قبول ندارید می‌توانید به مثال شرکت Ekso Bionics و قرارداد آن با چین رجوع کنید. Ekso Bionics در طی همکاری مشترکی برای توسعه اسکلت بیرونی منفعل بود. در ماه می سال ۲۰۲۰ کمیته سرمایه‌گذاری خارجی در ایالات متحده (CFIUS)تصمیم به لغو این قرارداد گرفت(لغو سرمایه گذاری مشترک Ekso Bionics و چین روی ساخت و فروش اسکلت بیرونی). با این وجود باز هم امکان موفقیت Sarcos Robotics وجود دارد. در این صورت مردمان قاره‌های مختلف جهان می‌توانند از اسکلت‌های بیرونی تمام بدن فعال استفاده کنند.

Sarcos Robotics شرکتی بزرگ و غول تولید کننده اسکلت بیرونی است. در این شرکت فناوری‌هایی توسعه می‌یابد که از متوسط سطح فناوری‌های جهانی اسکلت بیرونی بسیار بالاتر و پیشرفته‌تر است. اما برای گسترش این فناوری به پشتیبانی مالی بیشتری نیاز است. از این رو همکاری با MoU می‌تواند افزون بر محکم کردن جایگاه Sarcos Robotics در جهان به توسعه فناوری این شرکت نیز کمک کند.


بیشتر بخوانیم:
با اسکلت بیرونی شرکت هندی Astrek Innovations آشنا شوید
اسکلت بیرونی، صنعتی آماده رشد و تحول
یکی از نخستین اسکلت های بیرونی برای کودکان: ExoAtlet Bambini


منبع: exoskeletonreport

«استفاده و بازنشر مطالب تنها با ذکر لینک منبع و نام (مجله فناوریهای توان افزا و پوشیدنی) مجاز است.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *