کالسکۀ کودک برای مادران ویلچری؛ ابداع یک نوجوان

Wheelchair-stroller

برای Sharina Jones، مادر معلول ۳۵ ساله اهل دیترویت میشیگان که خود بر روی ویلچر می‌نشیند، استفاده از کالسکه های عادی برای جابجایی نوزاد تازه به دنیا آمده اش مشکل بزرگی بود. اینجا بود که Alden Kane شانزده ساله به میدان آمد و تلاش کرد تا به شکلی به او کمک کند. Sharina که خود عضو داوطلب بنیاد Strong-Willed است و برای کودکان معلولی که در کشورهای در حال توسعه هستند و توانایی خرید ویلچر ندارند، ویلچر می‌فرستد، حالا خود در شرایطی قرار گرفته بود که نیاز به کمک کسی داشت تا برایش یک کالسکۀ سازگار با ویلچر بسازد.

نگهداری از بچه برای مادری با شرایط او کار ساده‌ای نیست. بنابراین Sharina و همسرش تصمیم گرفتند تا پیش از به دنیا آمدن بچه فکری به حال این مشکل بکنند. دغدغۀ اصلی آن‌ها آن بود که بتوان کالسکه‌ای ساخت که به راحتی در محیط کوچک خانه نیز قابل استفاده باشد. این وظیفه در قالب یک طرح پژوهشی دبیرستانی با نام STEM و برای بهبود وضعیت زندگی معلولان به یک دانش آموز به نام Alden Kane سپرده شد.
Alden پس از شش ماه تلاش و صرف وقت بسیار توانست یک کالسکۀ ویژۀ ویلچر طراحی کند. او نخست پانزده طرح گوناگون را برای انجام این کار در نظر داشت که پس از مشورت با Sharina و همسرش طرح نهایی انتخاب شد. طرح نهایی کالسکه‌ای است که به ویلچر وصل می‌شود و آزادی مناسبی به Sharina برای مراقبت از نوزادش می‌دهد تا بتواند نوزادش را هر کجا که می‌خواهد ببرد. او اکنون می‌تواند با خیال راحت و بدون مشکل همراه پسر ۱۰ هفته‌ای خود به مراکز خرید برود و بیرون از خانه به گردش بپردازد.

Wheelchair-stroller_1

حالا Alden به فکر بهبود طراحی کالسکۀ ابداعی خود است تا مادران معلول بتوانند با خیالی آسوده از نوزادان خود مراقبت کنند. او امیدوار است بتواند روزی این طرح را به عنوان اختراع ثبت کند و به تولید انبوه برساند.

منبع: damngeeky

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *