رویدادهای آینده: امنیت مجازی در رباتیک پوشیدنی

امنیت مجازی در رباتیک پوشیدنی

در ماه ژوئن امسال، انجمن رباتیک پوشیدنی (WearRA) میزبان نخستین رویداد «ناهار و یادگیری» خود خواهد بود. موضوع افتتاحیه، امنیت مجازی در رباتیک پوشیدنی خواهد بود. این رویداد با سخنرانی دکتر مایکل وای از آزمایشگاه لینکلن موسسۀ فناوری ماساچوست (MIT) شروع خواهد شد.

با شروع گسترش صنعت اسکلت‌های بیرونی، وقت آن رسیده است تا این صنعت با برخی چالش‌های جدید روبرو شود. اندام مصنوعی برقی مانند پاها و بازوهای برقی و همچنین اسکلت‌های بیرونی می‌توانند در معرض هک شدن و استخراج اطلاعات توسط اشخاص غیرمجاز قرار گیرند. در یک حالت فرضی افراطی نیز، اسکلت‌های بیرونی یک واحد نظامی‌ می‌تواند هک شود تا موقعیت آنها فاش شده یا موتورهای آن قفل شود. در موردی دیگر که همین حالا نیز یک مشکل محسوب می‌شود، اسکلت‌های بیرونی توانبخشی می‌توانند برای استخراج داده‌های کاربران استفاده شوند. این داده‌ها توسط قانون در بسیاری از ایالت‌ها و کشورها توسط قانون محافظت شده است و می‌توان از مراکز توانبخشی و تولیدکنندگان این دستگاه‌ها برای عدم حفاظت از داده‌های بیماران شکایت کرد.

دربارۀ ارائه‌دهنده:

دکتر مایکل وای از سال ۱۹۹۹ از اعضای آزمایشگاه لینکلن موسسۀ فناوری ماساچوست بوده است. پژوهش فعلی دکتر وای روی فناوری‌های ضد رشوه و تضمین اطلاعات با تأکید بر موارد مرتبط با معماری باز و الگوریتم‌های محاسباتی با کارایی بالا متمرکز است. بیوگرافی کامل و اطلاعات تماس وی را می‌توانید در صفحۀ او در تارنمای آزمایشگاه لینکلن مشاهده کنید.

موضوع رویداد:

دکتر وای به شروع یک بحث باز ولی متمرکز با مخاطبان برای تعریف و پرورش ایده ها، مشاهدات، و پیشنهادها در حوزه امنیت سایبری در رباتیک پوشیدنی کمک خواهد کرد.

چرا امنیت سایبری در رباتیک پوشیدنی مهم است؟

نگرانی‌ها و نیازمندی‌های امنیتی چیست؟

چه پژوهش‌هایی در حال انجام است؟

گام‌های بعدی چیست؟

جزئیات رویداد:

تاریخ برگزاری: ۲۲ ژوئن ۲۰۱۶

ساعت برگزاری: ۱۱:۳۰ تا ۱۳:۳۰

محل برگزاری: دانشگاه هاروارد، سالن پیرس (اتاق ۳۰۱)

 

برای اطلاعات بیشتر می‌توانید به تارنمای رویداد  مراجعه کنید.

منبع: exoskeletonreport

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *