ArcaBoard: نخستین تخته پرنده واقعی در جهان

برای نخستین بار پس از دوچرخه، اتومبیل یا هواپیما، ArcaBoard به موفقیت انقلابی در زمینه حمل و نقل دست پیدا کرده است. برای نخستین بار هر فردی قادر به پرواز در هر زمان و در هر نقطه خواهد بود. برای آشنایی بیشتر با این تخته پرنده با مجله فناوری‌های توان‌افزا و پوشیدنی همراه باشید.

ArcaBoard: نخستین تخته پرنده واقعی در جهان

تجربه‌ای که همیشه آرزوی آن را داشتیم

 حرکت با وسیله نقلیه از روی هر نوع زمینی و یا از روی آب تاکنون عملاً غیر ممکن بود. حال می‌توانید در هر زمان و در هر مکانی که می‌خواهید به پرواز درآیید. درواقع هر بار که شما سوار ArcaBoard می‌شوید خود را در مرکز یک تجربه جدید و هیجان انگیز می‌یابید.

سی ان ان: تفاوت بین ArcaBoard و دیگر تخته‌های پرنده

در سال ۲۰۱۵، زمانی که فیلم بازگشت به آینده (Back To The Future) پیشگویی‌هایی را انجام داد، شرکت فضایی  ARCA درست پیش از پایان سال ArcaBoard، تنها تخته پرنده (هاوربرد) در جهان که به عنوان یک محصول تجاری قادر به پرواز از هر سطحی است را معرفی کرد. شرکت فضایی ARCA دارای ۱۶ سال تجربه در طراحی، ساخت و بهره‌برداری از برنامه‌های هوافضا در مقیاس بزرگ است.

انقلابی در حرکت

ArcaBoard: نخستین تخته پرنده واقعی در جهان

ArcaBoard یک ماشین است که توسط ۳۶ کانال الکترونیکی (EDFs) با بیشترین رانش ۲۰۰ کیلوگرم نیرو (۴۳۰ پوند) به پرواز در می‌آید. این تخته یک واحد تثبیت کننده دارد، به این معنی که ArcaBoard در هر شرایطی با ثبات و یک چارچوب بسیار امن برای پرواز است. شما قادر به استفاده از تلفن خود برای کنترل و هدایت این وسیله هستید. اما برای تجربه‌ای هیجان انگیزتر شما می‌توانید سامانه تثبیت و هدایت آن را خاموش و با بدن خود ArcaBoard را کنترل کنید.

بدنه ArcaBoard

طراحی ساختار و شکل یک وسیله نقلیه انقلابی هیچ کار ساده‌ای نیست. پس از هزاران ساعت ایجاد و آزمایش سازه‌های مختلف، طراحان ArcaBoard به این نتیجه رسیدند که یک شکل بسیار ساده و در عین حال بسیار قدرتمند مناسب است. یک شکل که می‌تواند ثبات، دوام و امنیت را فراهم کند و شامل قدرت فوق العاده‌ای باشد.

ArcaBoard: نخستین تخته پرنده واقعی در جهان

ArcaBoard در ۶ ساعت قابل شارژ دوباره است. با این حال، نسخه ArcaDock دارای باتری‌هایی است که در ۳۵ دقیقه شارژ می‌شوند، سریع‌تر از شارژ گوشی هوشمند یا تبلت.

امکانات

تحرک کامل

ArcaBoard نشان دهنده آزادی کامل در حرکت و آزادی کامل در سفر است. یک وسیله نقلیه شخصی که می‌تواند در تمام جهات ممکن حرکت کند. و به جاده‌ها، ریل‌های راه آهن، زمین و یا آب محدود نیست. در هر زمان به هر کجا که خواستید می‌توانید سفر کنید.

قدرت بالابری بالا

۳۶ کانال الکترونیکی مجهز به فن (EDFs) اجازه می‌دهد تا فرد با وزن متوسط، تا ۱۱۰ کیلوگرم (۲۴۳ پوند) خلاقیت خود را روی ArcaBoard پیاده کند. این وسیله ۲۷۲ اسب بخار انرژی در اختیار سواره قرار می‌دهد.

ساختار ترکیبی

با استفاده از مواد ترکیبی، ساختاری بسیار سبک وزن اما محکم و انعطاف پذیر برای نگهداری از موتورهای الکتریکی و باتری‌ها ایجاد شده است. وزن ساختار ترکیبی به تنهایی، حدود ۱۰ کیلوگرم (۲۲ پوند) است.

کنترل با گوشی هوشمند

با استفاده از گوشی‌های هوشمند iOS و یا اندروید ArcaBoard را از طریق بلوتوث، در هر دو حالت سامانه تثبیت روشن یا خاموش کنترل کنید. هنگامی که سامانه تثبیت روشن است لازم نیست شما هیچ کاری جز نشستن بر روی ArcaBoard و حرکت گوشی با دست خود را انجام دهید. ArcaBoard حرکات دست شما را دنبال می‌کند. هنگامی که سامانه تثبیت خاموش است، شما می‌توانید تنها ارتفاع را با گوشی خود کنترل کنید.

ایمنی

با استفاده از ۳۶ کانال الکتریکی به جای استفاده از تعداد کمتری موتور بزرگ‌تر، اطمینان حاصل شده که ArcaBoard عملیاتی نگه داشته می‌شود حتی در صورت شکست چندین موتور. هر موتور توسط مجموعه باتری‌های خود به طور مستقل از دیگر واحدها تغذیه می‌شود.

 

منبع: kickstarter

«استفاده و بازنشر مطالب تنها با ذکر لینک منبع و نام (مجله فناوری‌های توان‌افزا و پوشیدنی) مجاز است».

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *