درک احساس بیماران عصبی عضلانی با دستگاه bioSync

درک مشکل بیماران عصبی عضلانی با دستگاه bioSync

آیا تا به حال به این فکر کردید که غذا خوردن برای بیماران عصبی عضلانی چگونه است؟ یا اینکه راه رفتن برای بیماران سکتۀ مغزی چگونه است؟

هیچ کس به جز خود این بیماران نمی‌تواند واقعاً درک کند چگونه زندگی عادی تحت تأثیر این بیماری‌ها قرار می‌گیرد. برای اینکه افراد سالم بتوانند این شکاف‌های اجتماعی و جسمی را درک کنند، Jun Nishida دانشجوی دکتری انفورماتیک انسانی در دانشگاه تسوکوبای ژاپن به همراه گروهی پژوهشی یک ابزار هماهنگ‌سازی حرکتی را توسعه داده است که اجازه می‌دهد با اتصال فعالیت‌های عضلانی، شرایط فیزیکی مانند علائم پارکینسون به اشتراک گذاشته شود.

این پژوهش تعامل حرکتی همزمان میان افراد را ارائه می‌دهد. کاربران قادر هستند تا فعالیت‌های عضلانی مانند انقباض ماهیچه‌ها یا سفتی مفاصل را از طریق کانال‌های حسی تنی به صورت دو طرفه درک کنند. این پژوهشگران یک دستگاه ورودی خروجی لمسی را به نام bioSync توسعه داده‌اند که به یک سامانۀ الکترودی توسعه یافته مجهز است که الکترودهای مشابه در دو طرف را برای اندازه‌گیری سیگنال‌های زیستی و تحریک ماهیچه‌ها کنترل می‌کند.

biosync

مطالعۀ آزمایشی برای ارزیابی روش‌های بهینۀ تغذیه با قاشق برای افراد مبتلاء به اختلال‌های عصبی عضلانی با بازسازی لرزش‌های عصبی در افراد سالم انجام شد. دستیابی به توانبخشی تعاملی و آموزش‌های ورزشی جزء کاربردهای بالقوۀ این دستگاه است. هم برای مربیان و هم برای افراد تحت آموزش ضروری است تا نه تنها حرکات فیزیکی بدنی بلکه فعالیت‌های عضلانی یکدیگر را درک کنند.

فیلم زیر نحوۀ عملکرد این دستگاه را شرح می‌دهد:

منبع: junnishida

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *