اهمیت تجاری آزمایش‌های مستقل اسکلت بیرونی

آزمایش مستقل اسکلت بیرونیحوزۀ دستگاه‌های اسکلت بیرونی تا حد زیادی از منافع آزمایش‌های بی‌طرفانه انجام شده توسط ارگانی ثالث بی‌بهره است. در صورت تأیید اسکلت‌های بیرونی توسط یک ناظر ثالث بی‌طرف، تولید کنندگان و مصرف‌کنندگان می‌توانند ارتباط قوی‌تری برای بکارگیری این تجهیزات برقرار کنند. اگر خریداران به معیارهایی از یک منبع مستقل و غیروابسته به تولیدکننده دسترسی داشته باشند، می‌توانند تولید‌ها را سریع‌تر بررسی کنند. همانطور که چند برابر شدن تعداد انواع اسکلت‌های بیرونی و پیش‌نمونه‌ها ادامه دارد، مقایسۀ آنها با یکدیگر دشوارتر می‌شود و آزمایش‌های سنجشی بی‌طرفانه می‌تواند این سردرگمی رو به رشد را کاهش دهد. این کار به ویژه در مورد ادعاهای سازنده در مورد نقاط ضعف و قوت یک اسکلت خارجی کارآمدتر است.

چندی پیش، شرکت ReWalk Robotics گزارش داد یک سازمان بررسی‌کنندۀ مستقل خارجی نظر شرکت بیمۀ آمریکایی برای نپرداختن هزینه اسکلت بیرونی ReWalk به یک جراح را تغییر داد. این کار فروش اسکلت بیرونی دیگری را رقم زد و برتری را برای گفتگوی موفق با شرکت بیمه برای بازپرداخت هزینه فراهم کرد. این کار بدون مداخلۀ طرف سوم بی‌طرف امکان‌پذیر نبود. بررسی و نظر گروه‌های مستقل وضعیتی بهتر برای بکارگیری اسکلت‌های بیرونی و ارزیابی تلاش تولیدکنندگان آنها فراهم می‌کند.

آزمایش‌های گروه‌های بی‌طرف برای انتخاب محصول مناسب ضروری است. افراد هنگام خرید خودرو، امتیاز‌های ایمنی که شرکت‌های سازنده به خودروهای خود داده‌اند را نمی‌خوانند بلکه رتبه‌بندی ایمنی خودرو در ایالات متحده توسط یک سازمان مستقل با استفاده از شرایط آزمون یکسان انجام می‌شود. با اینکه نیازی به کوبیدن یک اسکلت بیرونی به دیوار نیست، ولی برخی استانداردسازی‌ها ضرورت پیدا می‌کند. برای مثال، فرض کنید دو آزمایشگاه مقایسۀ نرخ سوخت و ساز کاربر را در دو حالت بکارگیری و عدم بکارگیری یک اسکلت بیرونی شروع کرده‌اند. اگر این آزمایشگاه‌ها دستگاه‌های خود را با یکدیگر تعویض کنند در صورتی که اطلاعی از نحوۀ انجام آزمایش نداشته باشند آیا نتایج یکسان خواهد بود؟ آیا اسکلت بیرونی برای کاربر بهینه شده بود؟ دستگاه در چه سرعت راه رفتنی آزمایش شده بود؟ و غیره.

در حال حاضر، بزرگترین آزمایش‌کنندۀ اسکلت‌های بیرونی در حجم وسیع ارتش ایالات متحده بوده است. تا به حال، منابع کافی برای آزمایش هر اسکلت بیرونی به صورت جداگانه موجود بوده است ولی این داده‌ها بیشتر وابسته به طرز تفکر اشخاص هستند. چندی پیش، تارنمای army-technology اعلام کرد شرکت Robotics Engineering Excellence (به اختصار RE2) قراردادی را برای ساخت یک شبیه‌ساز اسکلت بیرونی دریافت کرده است. این شبیه‌ساز به پیش‌بینی اثرهای متقابل انسان و اسکلت بیرونی بر یکدیگر کمک خواهد کرد. دستگاه‌های اسکلت بیرونی گوناگون با یک نرم‌افزار یکسان تجزیه و تحلیل می‌شوند که مقایسۀ مستقیم آنها را امکان‌پذیر می‌کند. در حالی که ممکن است یک میلیون دلار قیمتی گزاف برای این شبیه‌ساز به نظر برسد، ولی در دراز مدت کاهش هزینۀ فوق‌العاده‌ای را برای ارتش به همراه خواهد داشت. نرم‌افزار RE2 می‌تواند طراحی‌هایی را که نیازمندی‌ها را برطرف نمی‌کنند پیش از آزمایش توسط سربازان حذف کند.

همچنین برخی خطرها برای تولید کننده در آزمایش بی‌طرفانۀ اسکلت بیرونی نهفته است. این روش آزمایش می‌تواند نتایجی ضعیف‌تر ارائه کند یا برخی از اسرار تجاری ثبت نشده را فاش کند. ولی این خطرها در مقایسه با فواید این روش اهمیت کمتری دارند. آزمایش شدن توسط دیگر آزمایشگاه‌ها می‌تواند معیارهایی را برای مقایسۀ آسان‌تر محصول‌ها برای خرده‌فروشان فراهم کند.

آزمون‌های بی‌طرفانه برای صنعت اسکلت‌های بیرونی اعتبار به ارمغان می‌آورد. به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا دلایلی قوی‌تر برای استفاده از محصولشان ارائه کنند. اطلاعات و ابزارهایی را در اختیار خریداران آینده‌نگر اسکلت خارجی قرار می‌دهد تا ربات‌های پوشیدنی مشابه را مقایسه کنند. در حال حاضر آزمایش‌ها و بررسی‌های مستقل و ایجاد روش‌های آزمایش استاندارد برای اسکلت خارجی در گام‌های نخستین است. آزمایش‌های مستقل، بخشی جدایی‌ناپذیر برای به حرکت درآوردن چرخ صنعت اسکلت بیرونی است.


>> در همین زمینه بخوانید: اسکلتهای خارجی تجاری از نگاه یک فیزیوتراپیست 
>> در همین زمینه بخوانید: مقاله تحلیلی: نتیجۀ آزمایش‌های بالینی بازیابی بیماران سکتۀ مغزی با اسکلت خارجی Ekso GT 


منبع: exoskeletonreport

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *