دارپا مشغول آزمودن اسکلتهای بیرونی برقی بر روی سربازان است

wyss-soft-exosuit-275x379

سربازان بیشتر وقتها ناچارند بسته‌های سنگین تجهیزات را در مسافتهای زیادی حمل کنند. این اسکلت بیرونی نرم و سبک وزن، بخشی از وزن کوله پشتی سربازان را از روی دوش آنان بر می‌دارد. اسکلت بیرونی نرمی که در شکل بالا دیده می‌شود از سامانه‌ای متشکل از کابلهای برقی برای ایجاد توان مکانیکی استفاده می‌کند و با زمانبندی مناسب و دقیق، نیروهایی را متناسب با وضعیت راه رفتن کاربر اعمال می‌کند و باعث می‌شود تا ماهیچه‌های کاربر انرژی کمتری مصرف کنند.

این اسکلت بیرونی را پژوهشگران مؤسسۀ پژوهشهای مهندسی مبتنی بر سامانه‌های زیستی Wyss دانشگاه Harvard طی قراردادی برای آژانس پروژه‌های پژوهشی پیشرفتۀ وزارت دفاع آمریکا (DARPA) ساخته‌اند.

نمونۀ اولیۀ اسکلت بیرونی دانشگاه هاروارد هم‌اکنون در آزمایشگاه تحقیقات ارتش آمریکا (ARL) در مریلند در مرحلۀ گذراندن آزمون کارایی قرار دارد. در آنجا سربازان این اسکلت بیرونی را زیر لباسهای نظامی خود می‌پوشند و مسافتی سه مایلی را که شامل جاده و محیط جنگلی است پیاده می‌پیمایند. متخصصان ARL میزان طول گامهای سربازان و تعداد آن، میزان فعالیت ماهیچه‌ها و میزان مصرف انرژی را ثبت و بررسی می‌کنند. در این آزمایش هدف آن است که سربازان بتوانند مسافت بیشتر را با بارهای سنگین و با زحمت کمتر و خطر آسیب دیدگی کمتر بپیمایند.

منبع: IEEE Spectrum

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *