شرکت Ekso Bionics کسب و کار اسکلت بیرونی Parker را به قیمت ۱۰ میلیون دلار خرید

شرکت Ekso Bionics خط اسکلت بیرونی Indego و دیگر واحدهای تجاری شرکت Parker Hannifin را خرید. این یک قرارداد ۱۰ میلیون دلاری برای توسعه دستگاه‌های ارتز و پروتز با کمک رباتیک است. با مجله فناوری‌های توان‌افزا و پوشیدنی همراه باشید.

شرکت Ekso Bionics کسب و کار اسکلت بیرونی Parker را به قیمت 10 میلیون دلار خرید

Steven Sherman، رئیس اجرایی Ekso Bionics گفت: «خرید استراتژیک اسکلت‌های بیرونی Indego با قدرت منحصر به فرد و قابل تنظیم شرکت Parker، به طور قابل‌توجهی بازار محصولات ما را گسترش می‌دهد. ما قصد داریم موقعیت خود را در بازار محصولات رباتیک اندام تحتانی با توجه به نوآوری‌های مشترک و فناوری‌های پیشرو بهبود دهیم».

سازمان غذا و داروی آمریکا اسکلت بیرونی اندام تحتانی Indego را برای استفاده بالینی و شخصی در سال ۲۰۱۶ تأیید کرد. سامانه Indego Therapy برای توانبخشی بیماران مبتلا به آسیب نخاعی یا همی‌پلژی (فلج یک طرفه) در اثر سکته تأیید شد و سامانه Indego Personal برای کمک به بیماران آسیب نخاعی در رفت و آمد در خانه و جوامع تأیید شده است.

اسکلت بیرونی Indego Therapy و Indego Personal هر دو دارای نشان CE هستند.

اسکات دیویس، مدیر عامل Ekso Bionics گفت: « Indego یکی از پیشرفته‌ترین و گسترده‌ترین دستگاه‌های قدرتمند و هوشمند برای مصارف خانگی است که نشان‌دهنده یک تناسب استراتژیک برای Ekso است. انتظار می‌رود این خرید بلافاصله به نتایج برتر ما کمک کند و Ekso را به عنوان یک رهبر در رباتیک اندام تحتانی معرفی کند. با حرکت رو به جلو، ما قصد داریم به کاوش در فرصت‌های رشد آینده که با استراتژی ما همسو هستند ادامه دهیم».

شریک جدید Ekso برای توسعه اسکلت بیرونی

همچنین این قرارداد، شرکت Ekso و دانشگاه واندربیلت را پیوند می‌دهد، جایی که پژوهشگران اسکلت بیرونی Indego را ایجاد کردند و با Parker برای تجاری‌سازی آن کار کردند. Ekso انتظار دارد همکاری با پژوهشگران دانشگاه واندربیلت مسیری را برای پژوهش‌های آینده و توسعه محصول فراهم کند.

شرکت Ekso مستقر در سن‌رافائل کالیفرنیا در سال ۲۰۰۵ تأسیس شد و خود را تنها شرکت اسکلت بیرونی با محصولاتی توصیف می‌کند که به افراد فلج کمک می‌کند بایستند و راه بروند و همچنین به کارگران در کارشان کمک می‌کند. اسکلت بیرونی رباتیک EksoNR این شرکت در اوایل سال جاری موفق به دریافت مجوز سازمان غذا و دارو برای استفاده در بیماران مبتلا به مولتیپل اسکلروزیس (ام اس) شد.

Mark Czaja، مدیر ارشد فناوری و نوآوری Parker در بیانیه‌ای گفت: «ما از نهایی کردن یک توافق باEkso Bionics  به عنوان یک خریدار استراتژیک برای کسب و کار خود خرسندیم. این یک فناوری عالی با یک گروه برجسته است که یک محصول بسیار متمایز ارائه کرده است تا به بهبود عملکرد راه رفتن افرادی کمک کند که با اختلالات حرکتی زندگی می‌کنند. این قرارداد به Ekso اجازه می‌دهد تا از گروه‌های تجاری و بالینی قوی خود استفاده کند و در نهایت این فناوری مهم را در دسترس بیماران بیشتری در سراسر جهان قرار دهد».


>> تأیید اسکلت بیرونی Indego برای کاربری کلینیکی و شخصی

>> تأثیر اسکلت بیرونی اندام تحتانی بر راه رفتن بیماران ضایعه نخاعی


منبع: therobotreport

«استفاده و بازنشر مطالب تنها با ذکر لینک منبع و نام (مجله فناوریهای توان افزا و پوشیدنی) مجاز است»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *