ارتباط جهانی اسکلت‌های بیرونی رباتیک به کمک فناوری اینترنت اشیاء

ارتباط جهانی اسکلت‌های بیرونی رباتیک به کمک فناوری اینترنت اشیاءبا سیم‌کارت اینترنت اشیاء جهانی Vodafone، شرکت Ekso Bionics، عیب‌یابی دستگاه‌ها و تأمین داده برای کمک به بهبود تحرک بیماران مبتلاء به آسیب نخاعی و سکتۀ مغزی را مدیریت می‌کند.

شرکت Vodafone، نخستین و تنها اسکلت بیرونی تأیید شده از طرف سازمان غذا و داروی آمریکا برای بکارگیری توسط بیماران آسیب نخاعی و سکتۀ مغزی، یعنی Ekso GT، را به اینترنت متصل می‌کند. شبکه و سیم‌کارت اینترنت اشیاء جهانی Vodafone، ارتباطاتی مطمئن را برای عیب‌یابی دستگاه و دسترسی بهتر به داده‌های بیمار فراهم می‌کند تا از این طریق تجربۀ کاربر در استفاده از این اسکلت بیرونی بهبود یابد.

اسکلت‌های بیرونی رباتیک، ربات‌های پوشیدنی و مجهز به باتری هستند که روی لباس کاربر به بدن متصل شده و افراد را قادر می‌سازند تا به تحرک، قدرت یا استقامتی دست یابند که در صورت عدم استفاده از این دستگاهها امکان‌پذیر نیست.

اسکلت بیرونی Ekso GT می‌تواند مقدار تطبیقی از توان را برای هر دو طرف بدن بیمار فراهم کند تا به بهبود نتایج درمانی بیمار کمک کند. این دستگاه به فیزیوتراپیست‌ها اجازه می‌دهد بیماران را زودتر، در دفعات بیشتر و با تعداد گام‌های بیشتر حرکت دهند که همۀ اینها به درمان بیمار کمک خواهد کرد.

اندرو موراوسکی، رئیس بخش اینترنت اشیاء حوزۀ آمریکای گروه Vodafone گفت: «اینترنت اشیاء قابلیت ارتباط را برای تمام انواع دستگاه‌های پزشکی در هر نقطه از جهان فراهم می‌کند که این کار مستقیماً برای مراقبت دریافتی توسط بیمار تأثیر می‌گذارد.»

توماس لوبی، مدیر اجرایی شرکت Ekso Bionics گفت :

«ما تلاش می‌کنیم تا مردم به بهترین‌ها دست پیدا کنند و با وجود بهترین شرکا قادر هستیم این کار را به طور موثر انجام دهیم. ما Vodafone را برای تأمین یک راهکار جهانی انتخاب کردیم تا ارتباطی بی‌وقفه را فارغ از محل قرارگیری بیمارستان توانبخشی تضمین کنیم. با فناوری اینترنت اشیاء Vodafone می‌توانیم با نظارت لحظه‌ای بر نحوۀ عملکرد اسکلت‌های بیرونی خود، داده‌هایی مرتبط با چگونگی پیشرفت توانبخشی بیماران برای فیزیوتراپیست‌ها فراهم کنیم.»

شرکت Ekso Bionics قادر است با بکارگیری سیم‌کارت‌های اینترنت اشیاء Vodafone برای تمام دستگاه‌های خود در سرتاسر جهان و تنها همکاری با یک شریک در سراسر جهان برای ارائه خدمات مدیریت شده، فرآیند تولید محصولات خود را ساده‌تر کند.

در حال حاضر اسکلت بیرونی Ekso GT ساخت Ekso Bionics در آمریکا، مکزیک، کانادا، آفریقای جنوبی و بیشتر کشورهای اروپایی در دسترس است. Ekso GT در بیش از ۱۵۰ موسسۀ توانبخشی پیشرو در سرتاسر جهان ارائه شده است و کاربران به کمک آن توانسته‌اند بیش از یک میلیون گام بردارند که بدون استفاده از Ekso GT امکان‌پذیر نبود.

منبع: marketwired

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *