دومین همایش بنیاد e-NABLE سال آینده در دانشگاه واشنگتن در Buthell برگزار خواهد شد

enablecon2016etf

دومین همایش بنیاد e-NABLE سال آینده در دانشگاه واشنگتن در Buthell که خانۀ یکی از پیشگامان این بنیاد یعنی Ivan Owen محسوب می‌شود برگزار خواهد شد. وی جنبش e-NABLE را با مشارکت در ساخت نخستین دست مکانیکی چاپ سه بعدی و انتشار رایگان آن بر روی اینترنت آغاز کرد.

انجمن e-NABLE را یک پژوهشگر RIT به نام Jon Schull با ایجاد شبکه ای از داوطلبان در سراسر جهان برای کمک رایگان به معلولان با طراحی و ساخت وسایل کمک حرکتی با استفاده از فناوری چاپ سه بعدی بنا نهاد. تا کنون تعداد اعضای این انجمن بین‌المللی به حدود ۶۰۰۰ نفر رسیده و تخمین زده می‌شود که آن‌ها حدود ۱۵۰۰ وسیلۀ کمکی را به دست نیازمندان در سراسر جهان رسانده‌اند.

enablehandsmap

از آنجا که پروتزهای سفارشی بسیار گران‌قیمت و در حدود دهها و صدها هزار دلار هستند، بنیاد e-NABLE با ارائۀ راهکارهای ارزان‌قیمت به کمک داوطلبان خود این صنعت را دگرگون کرده است. Jon Schull مدیر بنیاد e-NABLE می‌گوید: «تمرکز ما در همایش بر روی افزایش همکاریها با مختصصان پزشکی و به ویژه متخصصان پروتز خواهد بود. چرا که نقش مهم آن‌ها در پیشرفت این فناوری باید حفظ شودبرای گسترش این همکاریها در این همایش کارگاههای تخصصی برگزار خواهد شد تا متخصصان پروتز، مدرسان و علاقه‌مندان به فناوری چاپ سه‌بعدی بتوانند دانش خود را با یکدیگر به اشتراک بگذارند و همکاریهای آیندۀ خود را شکل دهند.

Schull ادامه داد: «ساختار این همایش مانند همایش نخست ما در دانشگاه John Hopkins خواهد بود البته با شرکت کنندگان، تنوع و شور و شوق بیشتر. ما سال گذشته وارد بحثهای جدی پزشکی شدیم و گفتگوهای خود را برای مشارکت در طرحهای بین‌المللی آغاز کردیم. از آن زمان، بنیاد تازه تاسیس e-NABLE توانسته است از بنیاد Genesis برای اجرای یک طرح آزمایشی در هاییتی، از Google.org برای بهبود وسایل و فرایندهای بنیاد و از بنیاد Autodesk کمکهای مالی دریافت کند. مسألۀ مهم کنونی برای ما آن است که سازمانی را ایجاد کنیم تا به ادامۀ مسیر نوآوری، خود اتکایی و گسترش بنیاد e-NABLE یاری برساند

برای برآورده شدن این هدفها، برنامه‌هایی در همایش در نظر گرفته شده است. از جمله کلاسهای تخصصی (master classes)، میزگردها (panels) و رقابتهایی برای ساختن وسایل کمکی تازه. همچنین ایجاد ساز و کارهایی برای تشویق و جذب دانشجویان، مدرسان، داوطلبان و متخصصان سراسر جهان و راهکارهایی برای مقابله با گیر و بستهای سیاسی پیش روی فعالیت بنیاد.

این همایش قرار بود پیش از این بیست و چهارم اکتبر امسال برگزار شود. اما با تصمیم مسئولان برگزاری همایش به سال آینده موکول شد. برای اطلاعات بیشتر اینجا را ببینید.

منبع: enabling future

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *