دستکش هوشمند Goldfinger از حرکت انگشتان توان تولید می‌کند

در Goldfinger قطعه‌ها درون پارچه دستکش یکپارچه شده است تا این دستگاه برای بکارگیری راحت بوده و حس خوبی ایجاد کند.

در Goldfinger قطعه‌ها درون پارچه دستکش یکپارچه شده است تا این دستگاه برای بکارگیری راحت بوده و حس خوبی ایجاد کند.

دستکش‌های هوشمند پتانسیل آن را دارند که به عنوان رابط انسان و ماشین، به خروج از دوران ماوس و اهرمک (Joystick) کمک کنند. اما چالش اصلی، ساخت طبیعی و کارآمد آنها است. دانشمندان دانشگاه‌های Politecnico di Torino و MIT به رهبری Giorgio De Pasquale باور دارند با Goldfinger یک گام به این هدف نزدیکتر شده‌اند. Goldfinger یک دستکش خودتأمین انرژی است که حرکت‌های اشارۀ ساده را درک می‌کند. این دستکش مانند دستکش اسکی است و ظاهر معمولی آن، این حقیقت را که قطعه‌های الکترونیکی و مکانیکی در آن یکپارچه شده است، پنهان می‌کند. دستکش به گونه‌‌ای طراحی شده است تا افزون بر فراهم کردن راهی آسان‌تر برای ورود داده‌ها و فرمان‌ها، از دستگاه‌های همانند راحت‌تر باشد.

Golfinger به صورت بی‌سیم به رایانه یا دیگر دستگاه‌ها متصل می‌شود و با بکارگیری مبدل‌های پیزوالکتریکی از حرکت‌های انگشتان توان تولید می‌کند. این طراحی وزن و نیاز به کابل‌های توان را کاهش می‌دهد. افزون بر این، حسگرها، کلید‌ها و سیم‌کشی‌ها درون پارچۀ دستکش جاسازی شده است که سبب می‌شود این دستگاه، بیش از یک سازوکار کنترلی همانند یک دستکش واقعی باشد.

دستکش هوشمند Goldfinger از حرکت‌های انگشتان، توان تولید می‌کند.

دستکش حرکت‌های اشارۀ ساده را برای کنترل دستگاه‌ها و سامانه‌های گوناگون به کار می‌گیرد. این حرکت‌ها توسط دستکش و نرم‌افزار ردیابی نوری تشخیص داده و تفسیر می‌شوند.

این گروه تعدادی کاربرد برای دستکش Goldfinger در زمینه‌های صنعتی، پزشکی و واقعیت مجازی پیش‌بینی می‌کنند که از جملۀ آنها می‌توان به کنترل‌کنندۀ ارگونومیک برای ربات جراح و شبیه‌ساز برای آموزش کارکنان اشاره کرد.


>> در همین زمینه بخوانید: Gesto: چارچوبی فوق‌العاده برای کنترل به کمک اشاره و EMG
>> در همین زمینه بخوانید: آسان‌تر شدن خرید در خواربار فروشی برای افراد مبتلا به اختلال بینایی به کمک دستکش لمسی


منبع:  GizMag

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *