جایزۀ ۲۰ میلیون دلاری گوگل به ۲۹ شرکت نوآور در زمینۀ معلولیت

شرکت Center for Discovery از برندگان چالش تأثیر گذاری گوگل دستگاه IndieGO را توسعه میدهد که هر صندلی چرخدار دستی را به صندلی چرخدار برقی تبدیل می‌کند

شرکت Center for Discovery از برندگان چالش تأثیر گذاری گوگل دستگاه IndieGO را توسعه میدهد که هر صندلی چرخدار دستی را به صندلی چرخدار برقی تبدیل می‌کند

گوگل ۲۹ برندۀ چالش خود با موضوع معلویت را اعلام کرد. چالش تأثیر گذاری گوگل از ماه می سال گذشته برای سرمایه‌گذاری در سازمان‌های غیرانتفایی که فناوری را برای افزایش استقلال معلولان در سرتاسر جهان بکار می‌گیرند آغاز شد. این شرکت‌ها کمک‌ هزینۀ ۲۰ میلیون دلاری از گوگل دریافت خواهند کرد.

چالش تأثیر گذاری گوگل با اعلام عمومی به تمام شرکت‌های غیرانتفایی دنیا آغاز شد تا گوگل بتواند سازمان‌هایی را بیابد که فناوری‌های دگرگون کننده برای میلیون‌ها معلول در سرتاسر جهان توسعه می‌دهند. بیش از هزار ایده از ۸۸ کشور دریافت شد. گوگل می‌گوید برنامه‌ریزی شده است تا با فراهم آوردن منابع از ماموریت برنده‌ها حمایت شود و روی آنها سرمایه‌گذاری شود تا مقیاس کار خود را گسترش دهند. هر شرکت برنده متعهد شده است تا فناوری خود را به صورت متن باز به اشتراک بگذارد. چهار نمونه از برندگان در ادامه آورده شده است:

برای شروع، گوگل ۱٫۱۲۵ میلیون دلار به شرکت Center for Discovery برای توسعۀ ابزار صندلی چرخدار IndieGO که هر صندلی چرخدار دستی را به صندلی چرخدار برقی تبدیل می‌کند اهداء کرده است. این دستگاه، حرکت و آزادی یک صندلی چرخدار را با یک هفتم قیمت میانگین آن فراهم می‌کند.

چالش تأثیر گذاری گوگل - فناوریهای معلولان

شرکت Perkins School برای توسعۀ دستگاه نرم افزار Blind موفق به دریافت جایزۀ ۷۵۰ هزار دلاری شد. این نرم افزار با استفاده از GPS نه تنها نابینایان را به یک محل بلکه به نقطه‌ای خاص هدایت می‌کند.

چالش تأثیر گذاری گوگل - فناوریهای معلولان

یک میلیون دلار از جایزه چالش تأثیر گذاری گوگل به شرکت Miraclefeet اهداء شد که با مراکز مراقبت بهداشتی محلی در سرتاسر جهان برای کمک به کودکان متولد شده با پاچنبری همکاری می‌کند. این کمک مالی برای فراهم آوردن پشتیبانی از طریق پیامک برای خانواده‌ها، بکارگیری نرم‌افزار جهت نظارت بر پیشرفت بیمار و آموزش پرسنل درمانی محلی به صورت آنلاین بکار گرفته خواهد شد.

چالش تأثیر گذاری گوگل - فناوریهای معلولان

و در نهایت، مبلغ ۴۰۰ هزار دلار به Ezer Mizion و Click2Speak برای کمک به افراد با عملکرد شناختی بالا ولی مهارت‌های حرکتی مختل برای برقراری ارتباط بهتر اهداء شد. هدف از همکاری آنها توسعۀ یک صفحه کلید نمایشی سفارشی شونده، انعطاف‌پذیر و مقرون به صرفه است که برای عملکرد نیازی به دست ندارد.

می‌توانید تمام ۲۹ پروژه‌ای که موفق به دریافت جایزه رقابت چالش تأثیر گذاری گوگل شده‌اند را به صورت آنلاین مشاهده کنید.

منبع: gizmag

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *