اسکلت بیرونی بادی ساختۀ دانش‌آموز دبیرستانی

اسکلت بیرونی بادی ساخت دانش‌آموز دبیرستانی

نسل جدیدی از سازندگان اسکلت‌های بیرونی برقی در راه هستند! Sebastian Torres-Wilcken که یک دانش‌آموز دبیرستانی است یک اسکلت بیرونی بادی برای کمک در حرکت و افزایش قدرت ساخته است. این کاری هیجان‌انگیز است چرا که بیش‌تر مهندسان جوان روی موضوعات محبوب‌تری همچون پهپادها و نرم‌افزارها متمرکز شده‌اند همچنین علاقه‌مندان رباتیک نیز به دلیل فاصلۀ بسیار بین ربات‌های پوشیدنی در فیلم‌ها و آنچه در واقعیت با فناوری موجود قابل دسترس است شوق خود را از دست می‌دهند. Sebastian یکی از معدود کسانی است که پذیرفته است با آنچه در دسترس است روی ساخت یک اسکلت بیرونی توان‌افزا و عملی کار کند در حالی که هنوز حتی از دبیرستان نیز فارغ التحصیل نشده است.

Sebastian تنها سازندۀ جوان با پتانسیل بسیار برای آینده نیست ولی در شرح دادن پروژه‌اش خیلی خوب عمل می‌کند. در فیلم زیر می‌توانید اولین نسخه از اسکلت بیرونی او را ببینید:

بنا بر تجربه، علاقه به اسکلت‌های بیرونی و فناوری‌های لباس‌های برقی در مقطع تحصیلی دبیرستان پایین است. تکمیل یک اسکلت بیرونی نیازمند دانش در زمینه‌های گوناگونی همچون رباتیک، زیست‌شناسی، تجارت و رسانه دارد. رباتیک برای ساخت اسکلت بیرونی، زیست‌شناسی برای سازگار کردن آن با بدن، تجارت برای کسب سرمایه و رسانه برای انتشار محتوای دیجیتال جهت آشنایی افراد با کار شما نیاز است. تعداد کمی دانش‌آموز دبیرستانی و حتی دانشجوی دانشگاه پیدا می‌شوند که زمان و انگیزه کافی برای تکمیل پروژه اسکلت بیرونی داشته باشند. به همین خاطر سوالاتی از Sebastian پرسیده شده است تا شاید تفاوت او با بقیه همکلاسانش مشخص شود:

آیا هیچ کمک یا راهنمایی داشتی؟

بله، پدرم نحوۀ بکارگیری ابزارهای لازم برای طراحی و ساخت پروژه‌ام را به من آموخت. معلم مهندسی من، Darren Rager شیوۀ ساخت مدارهای پنیوماتیک و استفاده از کنترل‌کننده‌های PLC را به من یاد داد.

چه‌چیزی تو را به سمت اسکلت‌های بیرونی آورد؟ بسیاری از مهندس‌های جوان به پهپادها و نرم‌افزارها علاقه‌مند هستند.

شرکت‌های لاکهید مارتین و بوستون داینامیکز در حال حاضر روی پروژه‌هایی در زمینۀ اسکلت‌های بیرونی به ویژه برای کاربرد نظامی کار می‌کنند. من فکر کردم این کار جالبی است و تصمیم گرفتم راه حلی ارزان قیمت برای ساخت اسکلت‌های بیرونی کارا ارائه کنم. همچنین فیلم‌هایی همچون مرد آهنین برای من الهام بخش بود چرا که بخواهم صریح بگویم، اسکلت‌های بیرونی معرکه هستند.

آیا فکر می‌کنی به یک متخصص اسکلت بیرونی تبدیل خواهی شد یا این فقط یک پروژه برای تو بود و تمام می‌شود؟

امیدوارم در آینده بتوانم برای شرکت‌هایی مانند لاکهید مارتین کار کنم و دستگاه‌هایی بسیار پیشرفته‌تر طراحی کنم

منابع مالی برای تهیۀ قطعه‌ها و مواد بکار رفته در اسکلت بیرونی را چگونه فراهم کردی؟

من هیچ منبع مالی برای پروژه‌ام دریافت نکردم. در حال حاضر یک کمپین جمع‌آوری سرمایه روی تارنمای experiment.com راه‌اندازی می‌کنم تا برای پروژه و پژوهشم حمایت جذب کنم.

به نظر تو فناوری اسکلت‌های بیرونی در کدام بخش بیشترین تأثیر را خواهد داشت؟ در بخش نظامی، توانبخشی، صنعت، بازسازی یا بخشی دیگر؟

من فکر می‌کنم اسکلت‌های بیرونی آینده‌ای امیدوار کننده در بخش نظامی برای کمک به سربازان برای حمل تجهیزات سنگین دارند. همچنین فکر می‌کنم اسکلت‌های بیرونی برای بیمارانی که قادر به حرکت نیستند نیز بسیار سودمند خواهند بود.


>> در همین زمینه بخوانید: ساختن ربات اسکلت بیرونی با توانایی جابجایی ۱۸۰ کیلوگرم بار توسط دانش آموزان دبیرستانی
>> در همین زمینه بخوانید: دست و بازوی مصنوعی ساخت یک دانش آموز دبیرستانی برندۀ جوایز متعدد شد
>> در همین زمینه بخوانید: دانش‌آموز یونانی جوانترین سازندۀ ربات انسان‌نما در اندازۀ واقعی 


منبع: exoskeletonreport

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *