تزریق مداوم و یکنواخت دارو با فناوری نوین پچ پوستی

A medicated skin patch

سال‌هاست که ایبوپروفن به عنوان دارویی برای تسکین درد مزمن، بیماریهای التهابی و ورم مفاصل بکار می‌رود. این دارو نخست به صورت داروهای سنتی قدیمی وجود داشت و سپس نسخۀ ژل آن تولید شد که می‌تواند روی منطقۀ آسیب دیده بکار رود. اکنون بهره‌گیری از پچ‌های پزشکی شبه تتو (خالکوبی)، یک ارتقاء فناورانه در روش‌های غیرتهاجمی است که می‌تواند ایبوپروفن را توزیع کند.

استاد دانشگاه David Haddleton (سمت چپ) از دانشگاه Warwick و Nigel Davis، مدیرعامل Medherant

استاد دانشگاه David Haddleton (سمت چپ) از دانشگاه Warwick و Nigel Davis، مدیرعامل Medherant

این پچ پوستی که به دست پژوهشگران دانشگاه Warwick در همکاری با شرکت Medherant توسعه داده شده، می‌تواند برای تسکین سریع روی پوست اعمال شود. پس از چسباندن آن روی پوست، این پچ دوزی ثابت از دارو را طی ۱۲ ساعت به بدن تزریق می‌کند. پچ ایبوپروفن می‌تواند حاوی مقدار زیادی داروی ایبوپروفن (۵ تا ۱۰ برابر بیشتر از پچ‌ها یا ژل‌های در حال استفادۀ کنونی) باشد. این پچ شفاف با فناوری پلیمری خاصی که Bostik آن را توسعه داده ساخته می‌شود بنابراین بیماران می‌توانند از کیفیت آن اطمینان حاصل کنند.

پژوهشگران افزون بر داروی ایبوپروفن، توانسته‌اند داروی متیل سالیسیلات را که به صورت پماد و ژل بکار می‌رود نیز در این پچ آزمایش کنند. همچنین آنها باور دارند که می‌توان داروهای دیگر را نیز برای توزیع غیرتهاجمی در این پچ بکار گرفت.

این پچ ایبوپروفن قرار است دو سال دیگر با وعدۀ افزایش ایمنی و اثربخشی در دسترس باشد که به نفع سیستم بهداشت و درمان خواهد بود.


>> در همین زمینه بخوانید: پانسمان هوشمند وجود عفونت را اطلاع می‌دهد
>> در همین زمینه بخوانید: نوار زخم‌بندی شبه‌پوستی با قابلیت جاسازی قطعه‌های میکروالکترونیکی دستاورد پژوهشگران MIT


منبع: damngeeky.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *