شرکت Ottobock با تصاحب suitX به یک ارائه دهنده پیشرو در جهان اسکلت بیرونی تبدیل میشود

شرکت Ottobock، یک مبتکر جهانی در زمینه پروتز، ارتز و اسکلت بیرونی، از تصاحب ۱۰۰ درصد سهام suitX خبر داد.  suitX یک شرکت آمریکایی مستقر در آزمایشگاه مهندسی رباتیک و انسانی در دانشگاه کالیفرنیا، برکلی است. Ottobock و suitX در حال ترکیب تخصص و محصولات خود هستند تا بازار اسکلت بیرونی را به سطح جدیدی برسانند و پذیرش جهانی اسکلت‌های بیرونی را ارتقا دهند. با مجله فناوری‌های توان‌افزا و پوشیدنی همراه باشید.

شرکت Ottobock با تصاحب suitX به یک ارائه دهنده پیشرو در جهان اسکلت بیرونی تبدیل میشود
photo: Ottobock

تصاحب suitX توسط شرکت Ottobock

شرکت Ottobock پس از به دست آوردن ۱۰۰٪ سهام suitX در حال تبدیل شدن به یک رهبر جهانی در فناوری اسکلت بیرونی است. این یک رویداد مهم برای حوزه نسبتاً جوان فناوری اسکلت بیرونی است. شرکت suitX هم اسکلت بیرونی غیرفعال صنعتی (backX، legX و shoulderX) و هم اسکلت بیرونی پایین‌تنه برای کمک به راه رفتن Phoenix که توسط سازمان غذا و دارو تأیید شده را منتشر کرده است. همه این‌ اسکلت‌های بیرونی می‌توانند به خوبی با مجموعه Ottobock در اسکلت‌های بیرونی صنعتی و ارتزهای پزشکی ادغام شوند. Ottobock Industrials به Ottobock Bionic Exoskeletons تغییر نام داده و تمرکز خود را بر روی اسکلت بیرونی صنعتی ادامه خواهد داد. برند Paexo همچنان از Duderstadt آلمان مدیریت خواهد شد.

بنیانگذار و مدیر عامل سابق suitX دکتر همایون کازرونی (سمت چپ در تصویر بالا) در نقش دانشمند ارشد در شرکت باقی خواهد ماند. دکتر Samuel Reimer (سمت راست) ریاست تجارت Ottobock Bionic Exoskeletons در ایالات متحده را بر عهده دارد.

Philipp Schulte-Noelle، مدیرعامل Ottobock، اعلام کرد: «کسب و کار اسکلت‌های بیرونی Ottobock به همراه suitX به یک ارائه‌دهنده پیشرو در جهان برای اسکلت‌های بیرونی در تولید، تدارکات، خدمات و بخش تجارت تبدیل خواهد شد. ما به طور مشترک با بهبود سلامت شغلی کارکنان و در عین حال کاهش غیبت ناشی از بیماری و هزینه‌های درمان برای شرکت‌ها و سیستم‌های مراقبت‌های بهداشتی، مزایای اجتماعی و اقتصادی قابل توجهی ایجاد خواهیم کرد».

دکتر همایون کازرونی بنیانگذار suitX

دکتر همایون کازرونی گفت: «من از فصل جدید تحقیق و نوآوری با Ottobock هیجان زده هستم. همراه با Ottobock و نوآوری‌های پیشرفته خود در فناوری‌های اسکلت بیرونی، تغییرات پایداری را برای جوامع در سراسر جهان ایجاد خواهیم کرد. من خوش شانس بودم که در برکلی، یک دانشگاه دولتی پیشرو در ایالات متحده، تدریس و پژوهش کردم. فعالیت‌های پژوهشی ما بر روی اسکلت‌های بیرونی رباتیک، بودجه دولتی و خصوصی دریافت کرده‌اند. بازگشت به دنیا با پژوهش‌ و نوآوری نه تنها وظیفه ماست، بلکه یک افتخار است. من احساس خوشبختی می‌کنم چرا که اکنون در موقعیتی قرار گرفته‌ام که می‌توانم محصولات اسکلت بیرونی پزشکی و صنعتی خود را که موجب بهبود کیفیت زندگی می‌شود در سطح جهانی ارائه دهم. این مرحله نه تنها برای suitX بلکه برای دانشگاه کالیفرنیا، برکلی، موفقیت‌آمیز است. من مشتاقانه منتظر ارائه فناوری‌های خود با Ottobock به جوامع بین‌المللی برای کیفیت بهتر زندگی هستم».

کارکنان:

در حالی که دکتر کازرونی در این شرکت خواهد ماند، هنوز مشخص نیست که آینده بقیه کارکنان suitX چه خواهد بود. گروه suitX (در لینکدین ۲۹ نفر ذکر شده‌اند) در زمینه طراحی و توسعه اسکلت بیرونی پزشکی و صنعتی، آزمایش، نگهداری و پیاده‌سازی آنها تجربه دارند. این افراد می‌توانند به Ottobock برای تکمیل مرکز خود در آستین، تگزاس کمک کنند.

فناوری و محصولات:

اسکلت‌های بیرونی صنعتی غیرفعال suitX با وجود خط تولید Paexo اضافی هستند. با این حال، دستگاه‌های suitX به ارائه سطح بالاتری از کمک شهرت دارند. قابل قبول است که آنها می‌توانند در یک خط جدید با اسکلت‌های بیرونی حجیم‌تر ادغام شوند و پشتیبانی بیشتری ارائه دهند. اسکلت بیرونی legX را می‌توان به طور مستقیم به سبد محصولات اضافه کرد. از جنبه پزشکی، این احتمال وجود دارد که فناوری اسکلت بیرونی Phoenix یا حتی خود ربات پوشیدنی جای جدیدی در کاتالوگ Ottobock پیدا کند. لازم به ذکر است که این صرفاً حدس و گمان است و هیچ یک از شرکت‌ها اظهاراتی درباره این موضوع ارائه نکرده‌اند.

legX

پیامد این تصاحب برای صنعت اسکلت بیرونی:

در گذشته تصاحب شرکت‌های اسکلت بیرونی وجود داشته است، اما این یکی متفاوت است. Ottobock با خرید suitX ممکن است جلودار فصل جدیدی در زمینه فناوری اسکلت بیرونی باشد که در آن تعداد توسعه دهندگان کوچکتر و تازه‌کار اسکلت بیرونی (در حال حاضر ۱۳۲ شرکت) از طریق ادغام و تصاحب کاهش می‌یابند.

در طول سال‌ها، suitX در کنار دیگر توسعه‌دهندگان اسکلت بیرونی در کالیفرنیا مانند ROAM Robotics، Ekso Bionics و Levitate Technologies بسیار خوب عمل کرده است. دکتر کازرونی و suitX کارهای بسیاری برای ترویج فناوری رباتیک پوشیدنی انجام داده‌اند. مقاله رویترز در مورد اسکلت بیرونیPhoenix  (بهترین مقاله اسکلت بیرونی پزشکی سال ۲۰۱۷ در رویترز) یک دستاورد برجسته در انسان‌سازی رباتیک توانبخشی است.

شاید شرکت suitX، به طور رسمی US Bionics، هرگز نباید به وجود می‌آمد. تصور کنید Ekso Bionics چقدر بزرگتر می‌شد اگر دکتر کازرونی بخشی از آن باقی می‌ماند و تلاش‌های هر دو شرکت در یک دهه و نیم گذشته ترکیب می‌شد. با این حال، با خرید suitX توسط Ottobock، این برای همیشه به عنوان «چه می‌شد اگر؟» باقی می‌ماند.


بیشتر بخوانیم:

>> آشنایی با اسکلت های بیرونی سری Paexo شرکت Ottobock

>> اسکلت بیرونی رباتیک در نهایت به واقعیت تبدیل شد!


منبع:  exoskeletonreport.com

«استفاده و بازنشر مطالب تنها با ذکر لینک منبع و نام (مجله فناوری‌های توان‌افزا و پوشیدنی) مجاز است».

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *