بودجه ۱۵.۵ میلیون دلاری برای اسکلت بیرونی UGO

شرکت تولید کننده اسکلت بیرونی UGO در چین RoboCT نام دارد. اسکلت بیرونی UGO یک اسکلت بیرونی توانبخشی پایین تنه است که RoboCT آن را به صورت انبوه و در تعداد بالا تولید می‌کند. طبق اعلام این شرکت تا کنون بیش از ۱۰۰ هزار نسخه از این وسیله ساخته شده است. اینک این شرکت در مرحله جدید کسب بودجه، میزان ۱۵.۵ میلیون دلار برای گسترش فعالیت‌های خود را جذب کرده است. در ادامه این مقاله از مجله فناوری‌های توان افزا وپوشیدنی بیشتر به فعالیت‌های این شرکت اشاره خواهیم کرد.

بودجه ۱۵.۵ میلیون دلاری برای اسکلت بیرونی UGO

شرکت توسعه دهنده اسکلت بیرونی رباتیک، Hangzhou RoboCT Technology Development Co، بودجه خود را ۱۵.۵ میلیون دلار اعلام کرد. این میزان سرمایه در مرحله A تعیین بودجه تعیین شده است. این شرکت قصد دارد از این بودجه برای گسترش فعالیت‌های خود در سطح جهانی و افزایش کارایی و قابلیت‌های اقتصادی خود بهره ببرد.

توانبخشی پایین تنه با UGO

اسکلت بیرونی RoboCT شرکت با نام  UGO یک وسیله توانبخشی است که به بیماران دارای مشکلات حرکتی پایین تنه راه رفتن را آموزش می‌دهد. بیمارانی که از آسیب نخاعی رنج می‌برند، قربانیان سکته یا بیماران دارای ضعف عضلات پایین تنه به علت انواع بیماری‌های عصبی از این وسیله سود خواند برد. اسکلت بیرونی RoboCT UGO در بیش از ۲۰۰ بیمارستان در چین به کار گرفته شده است.

این شرکت نخستین شرکت در چین است که موفق به کسب گواهی NMPA یا National Medical Products Administration در چین به عنوان یک اسکلت بیرونی پایین تنه و توانبخشی اعصاب مرکزی شده است.

اسکلت بیرونی RoboCT با نام  UGO بازخورد بسیار مثبتی از بیماران در بیمارستان‌ها دریافت کرده است. ریاست شرکت RoboCT ، Wang Tian، بیان کرد: « مفتخریم که تلاش ما در صنعت مربوطه و توسط سرمایه‌گذارانی که چشم‌انداز مارا قبول دارند در مراحل نخست پایه‌گذاری RoboCT درک شده است. از مسئولیت بزرگی که بر دوش ماست آگاهی داریم و باور داریم که توانایی تبدیل شدن به یک شرکت درجه یک را در این صنعت داریم.»

جذب سرمایه گذار و کاهش قیمت اسکلت بیرونی UGO

در این مرحله از جذب سرمایه‌گذار و تهیه بودجه سرمایه‌گذاران جدید مانند Essence Securities, Poly Capital به سرمایه‌گذار پیشین Blue Run Ventures China افزوده شدند. مدیریت این شرکت سرمایه‌گذار بیان کرد که « باور داریم RoboCT توانایی ایجاد تحول در توانبخشی و کمک به افراد کم تحرک برای حرکت را دارد. در کنار جمعیت سالمند، جمعیت رو به افزایش دارای ناتوانی جسمی در چین سبب ایجاد نیاز اساسی به ربات‌های کمکی شده است. گسترش استفاده از اسکلت بیرونی رباتیک در آینده اجتناب ناپذیر است.»

بنا بر اعلام شرکت RoboCT تا کنون بیش از صد هزار UGO تولید شده است. این شرکت ادعا کرده است که با بهره بردن از زنجیره قدرتمند تولید توانسته است قیمت اسکلت بیرونی خود را کاهش داده و آن را در مقیاس بزرگ تولید کند. این شرکت اسکلت بیرونی خود را تحت عنوان یک وسیله کمکی رباتیک عرضه می‌کند، به صورتیکه تطبیق آن با محیط بیمارستان آسان است.


برگزاری مجدد The Global Innovative Challenge در سال ۲۰۲۳
نخستین اسکلت بیرونی که به عنوان تجهیزات حفاظت فردی شناخته شد: Laevo Flex
درمان درد و آسیب های عصبی با کمک رنگدانه های حساس به نور


منبع: therobotreport

«استفاده و بازنشر مطالب تنها با ذکر لینک منبع و نام (مجله فناوریهای توان افزا و پوشیدنی) مجاز است.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *