ویتنام نخستین مسابقه فناوری را برای حمایت از کودکان معلول برگزار کرد

رقابت‌های TOM Vientnam 2016 در ابتدای ماه می ۲۰۱۶ میلادی در کشور ویتنام برای نخستین بار مسابقه‌ای برگزار شد تا شرکت کنندگان را به استفاده از فناوری برای کمک به کودکان معلول تشویق کند.

رقابت‌های TOM Vientnam 2016 ارتباط کودکان معلول را با گروه‌هایی چند رشته‌ای که توانایی‌های خود را برای کمک به بهبود زندگی آنها ادغام خواهند کرد مرتبط می‌کند. این رویداد ۷۲ ساعته که در سوم تا پنجم می در دانشگاه آلمانی ویتنامی برگزار شد، بر روی طرح‌های جامعی متمرکز بود که قابل دستیابی با قیمتی مناسب باشند.

ماه گذشته، کودکان معلول زیر ۱۸ سال شهر Ho Chi Minh همراه با خانواده‌هایشان به یک کارگاه دعوت شدند تا بتوانند چالش‌های خود را مطرح کرده و همچنین ایده‌هایی را که به آنها در زندگی روزمره کمک خواهد کرد به اشتراک بگذارند.

گروه‌های شرکت کننده بر اساس پیشنهاد این کودکان با یکدیگر کار کردند تا محصولی خلاقانه را در ماه می به گروهی از داوران ارائه دهند. بنابر گفتۀ برگزارکنندگان، این رویداد به دلیل اهداف غیرتجاری خود شامل جوایز نقدی نبود.

رویداد TOM Vietnam 2016 به صورت مشترک توسط کنسولگری ایالات متحده، یونیسف و دیگر شرکای دانشگاهی و بخش خصوصی سازماندهی شد.

منبع: tuoitrenews

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *