صندلی پوشیدنی، یاری رسان جراحان در جراحی‌های طولانی

اسکلت بیرونی صندلی پوشیدنی یاری رسان جراحان در جراحی‌های طولانی

فناوری پوشیدنی دارد راه خود را تقریباً به همه صنایع باز می‌کند. بهترین نمونه‌های فناوری پوشیدنی، اسکلت‌های بیرونی هستند که به ویژه به سالمندان که دچار ضعف ماهیچه‌ها و درد مفاصل هستند در راه رفتن کمک می‌کنند. نمونۀ خوب دیگری از کاربرد نوآوری‌های شبیه به اسکلت بیرونی برای پشتیبانی و کمک به افراد، صندلی پوشیدنی Archelis ساخته شده به دست شرکت ژاپنی NITTO است.

این اسکلت بیرونی بسیار شبیه به صندلی پوشیدنی Chairless Chair ساختۀ شرکتی مستقر در زوریخ است و صنایع پزشکی را هدف قرار داده است. این اسکلت بیرونی در همکاری با مرکز مهندسی پزشکی پیشروی دانشگاه Chiba، شرکت Hiroaki Nishimura Design و شرکت Japan Polymer Technology ساخته شده است.

جراحان طی ساعت‌های طولانی جراحی به حالت نیم‌خیز می‌ایستند که می‌تواند پاهای آنها را واقعاً خسته کند و سازندگان با ایدۀ کمک به جراحان در این شرایط یک اسکلت بیرونی صندلی را ساخته‌اند. با این اسکلت بیرونی جراحان می‌توانند برای راحتی بیشتر هنگام جراحی پاها را به هر میزان خم کرده و در حالت‌هایی همچون نشسته، نیم‌خیز و … قرار گیرند. Archelis از قسمت بالای ران، ساق‌ها و مفاصل زانو حمایت می‌کند که در نتیجه از پایین‌تنۀ شما پشتیبانی می‌کند.

صندلی پوشیدنی Archelis تنها در صنایع پزشکی سودمند نیست بلکه در بخش‌های دیگر که کار نیازمند ایستادن‌های طولانی مدت است نیز می‌تواند بکار گرفته شود. همچنین نمی‌توان گزینۀ بکارگیری آن در زندگی معمولی را نیز حذف کرد. سالمندان از چنین اسکلت بیرونی که هنگام راه‌رفتن به آنها امکان استراحت بدهد بسیار بهره خواهند برد.

منبع:  damngeeky.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *