Youbionic با دو دست رباتیک شما را به یک فرا انسان تبدیل میکند

در زمانی که بهترین فناوری‌ها در دسترس ما است و جوامع فناوری الهام بخش و تحریک کننده هستند، شرکت Youbionic چیزی جدید تولید کرده است. بشر باید رشد کند و تکامل یابد. برخی شرکت‌های فناوری در حال تلاش برای تقویت و افزایش ظرفیت ذهن ما هستند اما Youbionic در حال تلاش برای افزایش توان بدن انسان است. با مجله فناوری‌های توان‌افزا و پوشیدنی همراه باشید.

Youbionic با دو دست رباتیک شما را به یک فرا انسان تبدیل میکند

شرکت Youbionic از اوایل سال ۲۰۱۴ دریافت سفارش‌ها برای ساخت دست رباتیک چاپ سه بعدی را آغاز کرد. آنها اخیراً از یک نسخه بهبود یافته جدید رونمایی کرده اند. این شرکت به دنبال آینده‌ای که پیشرفت‌های رباتیک موجب بهبود و افزایش توان افراد می‌شود، یک پروتز دو طرفه عجیب و غریب توسعه داده است. با توسعه این پروتز فروش این شرکت با افزایشی بی سابقه همراه بود.

Youbionic با دو دست رباتیک شما را به یک فرا انسان تبدیل میکند

در تصویر بالا مدار چاپی دست Double با یک میکروکنترلر Arduino در قلب آن را مشاهده می‌کنید. دست Double توسط حسگرهای Flex متصل به انگشتان کاربر کنترل می‌شود. دست‌های دوتایی جدید همانند تک دست رباتیک جدید Youbionic، توسط حسگرهای انعطاف‌پذیر روی انگشتان کاربر انسانی، انگشت اشاره و انگشت حلقه کنترل می‌شود. تنظیم به وسیله یک صفحه نصب شده که دست‌ها بر روی آن به شکل V قرار می‌گیرد، انجام می‌شود. زمانی که کاربر یک انگشت را حرکت می‌دهد شش محرک Actuonix روی هر مفصل دست از طریق دنباله‌ای از باز و بسته شدن‌ها عمل می‌کنند.

ویدیوی منتشر شده توسط شرکت (در بالا) تنها عمل در دست گرفتن (چنگ زدن) یا نیشگون گرفتن را نشان می‌دهد. در اینجا زمانی که کاربر انگشت خود را خم می‌کند همه انگشتان دست و شست هر لحظه حرکت می‌کنند. هیچ شیئی در دست گرفته نمی‌شود، اما احتمالاَ کاربران می‌توانند میکرو کنترلر آردوینو (Arduino) که در قلب Double Hand قرار دارد را برای انجام وظایف سفارشی برنامه ریزی و حسگرهای منعطف را در صورت نیاز اضافه کنند.

کاربر بدون چنین سفارشی سازی، همانطور که نشان داده شد، عملاً  از Double Hand به صورت محدودی استفاده می‌کند. دست رباتیک جدید Youbionic 899 یورو (۱۰۸۰ دلار آمریکا) قیمت دارد، در حالی که دست Double Hand با قیمت ۱،۷۹۹یورو به فروش می‌رسد.


بیشتر بخوانید:

>>با بازوی رباتیکی MetaLimbs با چهار دست کارهای خود را انجام دهید

>>ساخت بازوی رباتیک با الهام از عملکرد عضله های دست انسان

>>ساخت یک بازوی رباتیک با الهام از هشت پا


منبع: newatlas

استفاده و بازنشر مطالب تنها با ذکر لینک منبع و نام (مجله فناوری‌های توان‌افزا و پوشیدنی) مجاز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *