رونمایی از کنترلر جدید واقعیت مجازی Valve

شرکت Valve از ساخت کنترلر جدیدی برای هدست واقیعت مجازی Vive خبر داد که امکان تعامل با اشیای مجازی را فراهم می‌کند. این ویژگی به کاربر اجازه می‌دهد که اشیا را در بازی با دست بگیرد و یا رها کند. در کنترلرهای شرکت Valve یک بند به دور دست کاربر بسته می شود و کاربر قادر خواهدبود دست‌های خود را بدون اینکه نگران افتادن کنترلر باشد، باز کند.

رونمایی از کنترلر جدید واقعیت مجازی Valve

در کنفرانس سالانه‌ی Steam Dev Days در شهر سیاتل آمریکا، شرکت Valve که در صنعت بازی‌های ویدیوئی فعالیت دارد، درباره جزییات سخت‌افزار جدید کنترلرهای واقعیت مجازی خود که برای هدست Vive طراحی می‌کند، صحبت کرد. در حالی‌که هیچ خبر رسمی در مورد این محصول جدید اعلام نشده بود ولی شرکت‌کنندگان کنفرانس از نمونه‌های اولیه کنترلرهای جدید واقعیت مجازی خبر دادند که بسیار فراتر از نمونه‌های فعلی کنترلرها هستند و بسیاری از محدودیت‌های کنترلرهای واقعیت مجازی را برطرف می‌کنند.

بزرگترین تفاوت کنترلر جدید با نمونه‌های پیشین، تشخیص باز و بسته شدن دست‌های کاربر است. این ویژگی به کاربر اجازه می‌دهد که اشیا را در بازی با دست بگیرد و یا رها کند و با اشیای مجازی در تعامل باشد. هم‌اکنون کنترلرهای Vive قادر به انجام حرکات مختلف به کمک دکمه‌ای در پشت کنترلر هستند اما این قابلیت چندان کاربران را در تعامل با اشیا مجازی قرار نمی‌دهد. کنترلرهای Touchآکیلس (Oculus) نیز به شکل مشابهی می‌توانند حرکات طبیعی دست را روی هدست ریفت شبیه‌سازی کنند. کنترلر‌های Valve عامل برتری هدست‌های واقیعت مجازی HTC Vive بر Oculus Rift خواهند بود.

کنترلر جدید Valve به‌گونه‌ای طراحی شده است که در هنگام استفاده روی کف دست قرار می‌گیرد و هرگز از دست کاربر نمی‌افتد که یک برتری نسبت به کنترلر آکیلس به شمار می‌آید. کنترلر تاچ آکیلس با این که دارای طراحی ارگونومیک است باید در زمان استفاده محکم در دست نگه داشته شود. در کنترلرهای شرکت Valve یک بند به دور دست کاربر بسته می شود و کاربر قادر خواهد بود دست‌های خود را باز کند بدون اینکه نگران افتادن کنترلر باشد.

کنترلر جدید Valve با حدود ۲۱ حسگر پوشانده شده است که مانند کنترلر فعلی با سامانه ردیابی حرکت‌ها Lighthouse کار می‌کند. شرکت Valve برای دریافت بازخورد از توسعه‌دهندگان ابتدا کنترلر جدید را در کنفرانس Steam Dev Days معرفی کرد تا بعد از آن نمونه کامل‌تری را به عنوان محصول نهایی روانه بازار کند.


در زمینه کنترلرهای واقعیت مجازی بیشتر بخوانید:

>>با گوگل ارث در بستر واقعیت مجازی به همه جای کره زمین پرواز کنید
>>نسل جدید Leap Motion تلاشی برای واقعی‌تر شدن دنیای واقعیت مجازی
>>واقعیت مجازی می‌تواند به استقلال معلولان کمک کند
>>افزودن بازخورد فیزیکی در واقعیت مجازی با ابزار Impacto


منبع: Theverge

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *