فناوری پوشیدنی توان‌افزا Muscle Suit و دریافت گواهینامه ایزوISO 13482

Muscle Suit نخستین اگزواسکلتون کمکی است که استاندارد بین‌المللی ایزو ISO 13482 را دریافت کرده است. این اسکلت بیرونی ساخت شرکت ژاپنی Innophys است. گواهینامه ISO 13482 بر استانداردها و الزامات ایمنی ربات‌های مراقبت‌ شخصی تمرکز دارد. دریافت این گواهینامه به خاطر تایید ایمنی این اسکلت بیرونی از سوی سازمان تضمین کیفیت ژاپن است. برای آشنایی با فناوری‌های پوشیدنی کمکی با مجله‌ی فناوری‌های توان‌افزا و پوشیدنی همراه باشید.

Muscle Suit فناوری پوشیدنی توان‌افزا و دریافت گواهینامه ایزوISO 13482

ISO 13482

ISO 13482 به الزامات ایمنی ربات‌ها و فناوری رباتیک به خصوص ربات‌های مراقبت‌های شخصی می‌پردازد. این گواهینامه تنها استاندارد بین‌الملی مربوط به ربات‌های مراقبت شخصی است و در سال ۲۰۱۴ از سوی سازمان بین‌المللی استانداردسازی ایزو صادر شده است.

Muscle Suit فناوری پوشیدنی کمکی

نسخه‌‌ی نهایی فناوری پوشیدنی Muscle Suit بانام Every سبک‌تر و با قیمت پایین‌تر ارائه شده است و تنها ۳٫۸ کیلوگرم وزن دارد. قیمت این اسکلت بیرونی ۱۳۶۰۰۰ ین است. این فناوری برای محیط کار و بلند کردن بارهای سنگین طراحی شده است. با وجود عضلات پنوماتیکی، بار اعمال شده به کمر کاربر در طول بلند کردن یک فرد یا تحمل وزن یک وسیله کاهش می‌یابد. این پوشیدنی به بهبود شرایط کار و بر طرف شدن مشکل کمبود نیروی کار در ژاپن کمک می‌کند. به دلیل ساختار این وسیله، در هرجا حتی در تماس با آب قابل استفاده است. همچنین به دلیل نیاز نداشتن به انرژی الکتریکی، محدودیتی بر ساعات به کارگیری Muscle Suit وجود ندارد.

از کاربردهای دیگر این محصول دارای ایزو می‌توان استفاده آن در محیط‌های بیمارستانی و مراقبت‌های پرستاری، بخش تولید و توزیع کالا، ساخت‌ و ساز و صنعت کشاورزی را نام برد. حتی در کارهای خانگی و باغبانی و مراقبت‌ از سالمندان می‌توان به کار رود.

Innophys با ایده‌ی دستیابی به سبک زندگی مستقل برای همه تا زمانی‌که زندگی می‌کنند، به ساخت و توسعه‌ی فناوری‌های پوشیدنی و رباتیک می‌پردازد. ژاپن چالش‌‌های بسیاری در کاهش جمعیت جوان و افزایش جمعیت سالمند دارد. با توسعه‌ی فناوری‌های پوشیدنی توان‌افزا سالمندان بیشتری می‌توانند تا سنین بالا به فعالیت خود ادامه دهند.

افزون بر نسخه‌ی نهایی Every ،سه نسخه‌ی دیگر Muscle Suit، Power ، و Edge طراحی شده است.


بیشتر بخوانیم:

>>سالمندان ژاپنی برای به تعویق انداختن بازنشستگی از اسکلت بیرونی استفاده میکنند
>>توسعه اسکلت بیرونی سبُک مخصوص سالمندان
>>ربات کمکی پیاده روی سالمندان KOMPAI


منبع:exoskeletonreport

«استفاده و بازنشر مطالب تنها با ذکر لینک منبع و نام (مجله فناوری‌های توان‌افزا و پوشیدنی) مجاز است»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *