Powered Clothing: تلفیقی از پوشاک و رباتیک برای بهبود ثبات و توان حین حرکت

فناوری Powered Clothing™ با ترکیب لباس و رباتیک هوشمند به شما کمک می‌کند تا با همکاری بدن خود بهتر حرکت کنید و قدرت و ثبات را افزایش می‌دهد. این فناوری سبک وزن و راحت است و به کاربران اجازه می‌دهد تا بر محدودیت‌ها غلبه کنند و توان بالقوه فیزیکی خود را به دست آورند. Powered Clothing در ظاهر بسیار ساده است اما با یک پردازنده قدرتمند و شبکه‌ای از حسگرها برنامه‌ریزی شده تا متناسب با بدن و شیوه زندگی شما باشد. با مجله فناوری‌های توان‌افزا و پوشیدنی همراه باشید.

Powered Clothing: تلفیقی از پوشاک و رباتیک برای بهبود ثبات و توان حین حرکت

استارت‌آپ Seismic واقع در منطقه خلیج سانفرانسیسکو، زندگی جدیدی را به لباس توان‌افزای SuperFlex SRI بخشید. Seismic، واقع در منلو پارک، کالیفرنیا، با استفاده از طرح پیشرفته Powered Clothing™، وارد بازار پوشیدنی‌های تجاری شده است.

Richoney Mahoney، مدیر عامل و یکی از بنیانگذاران Seismic در اصل از برنامه پژوهشی رباتیک SRI استقبال کرد. او می‌گوید Powered Clothing را نمی‌توان به عنوان یک اسکلت بیرونی و یا حتی لباس رباتیک در نظر گرفت. Powered Clothing یک لباس شیک و متداول است که با رباتیک و حسگرها آمیخته است.

پیشینه

فناوری Powered Clothing بر مبنای پروژه Warrior Web دارپا است. در ابتدا شرکت SRI International لباس توان‌افزای SuperFlex را توسعه داد. SuperFlex یک لباس رباتیک بی‌نظیر است که از موتورهایی با کمترین چرخ‌دنده استفاده می‌کند. به این شکل در فضا صرفه‌جویی شده، گرما و مصرف برق نیز کاهش می‌یابد. این پوشیدنی میتواند نیروها را به طور مساوی در اطراف پا پخش کند. گروه SRI با آکروبات بازها و صخره‌نوردان ملاقات کرد تا یاد بگیرد که چگونه طناب‌ها دور دست و پای آنها بسته می‌شود.

در سال ۲۰۱۷، دنیا شکل دیگری از این فناوری را در قالب Aura Powered Body Suit دید. در این فناوری اجزای فعال مچ پا از بین رفت و طراحی به طور کامل بر روی تولید نیرو در ناحیه ران متمرکز شد. کاربرد اصلی در آن زمان روی برخاستن و بالا رفتن از پله‌ها برای سالمندان و کسانی که از ضعف عضلات رنج می برند، تمرکز داشت.

Powered Clothing جاه‌طلب‌ترین پروژه ربات پوشیدنی تجاری است!

  • Powered Clothing زیبا و برازنده است. هیچ سیم، موتور، کابل یا عناصر الاستیکی در معرض دیدی وجود ندارد. به لحاظ بصری یک محصول کامل است. در یک نگاه، به نظر ساده می‌رسد و این برای غلبه بر هر گونه مانع تأییدی خوب است.
  • Powered Clothing یک بازار بزرگتر را نسبت به محصولات مشابه هدف قرار می‌دهد. این پوشیدنی به یک مرکز پزشکی و توانبخشی و یا یک محیط صنعتی محدود نمی‌شود بلکه کاربردهای ورزشی را نیز شامل می‌شود. همچنین سالمندان با عضلات ضعیف شده یا افرادی که دارای سیستم قلبی عروقی آسیب دیده‌اند، می‌توانند از داشتن این فناوری لذت ببرد.
  • Powered Clothing به عنوان یک لباس زیر طراحی شده است. به این معنی که هر نوع پوشاکی را می‌توان بدون هیچ مشکلی روی آن پوشید. این فراتر از روش و نوع لباس پوشیدن یک فرد است زیرا بسیاری از محیط‌ها نیاز به یک لباس ویژه یا لایه‌های حفاظتی دارد.
  • Powered Clothing بسیار مورد توجه قرار گرفته است. ویدیوی TechCrunch در مورد این فناوری ۴۵ هزار بازدید و ویدئوی the Economist بیش از ۱۰۵ هزار بازدید داشته است. این تعداد به طور قابل توجهی بیشتر از ویدئوی SuperFlex یا Aura است.

ایجاد یک ربات پوشیدنی که به طور کامل با لباس کاربر ادغام شده است یک ایده جدید یا منحصر به فرد نیست. اما Seismic به نظر می‌رسد که نزدیک‌ترین محصول تجاری به این نوع است: کمک‌های فعال ادغام شده با لباس‌ کاربر.

CES 2019

Powered Clothing نخستین نمایش رسمی خود را TechCrunch Disrupted و سپس نمایشگاه CES در لاس وگاس داشت. همچنین در نمایشگاه CES، استارت‌آپ Seismic به چهار شرکت همکار خود (Cintas Corporation، Obayashi، Transforming Age، Solid Biosciences) اعلام کرد که قصد دارد وارد حوزه ساخت و ساز و بهداشت و سلامت شود. Seismic به دنبال پیشرفت است و سفری جالب از آزمایشگاه‌های مهندسی رباتیک SRI تا CES 2019 داشته است.


در همین زمینه بخوانید:

>>بازگشت قدرت بدنی به سالمندان با لباس توان‌ افزای Superflex

>>لباس بیرونی هوشمند Superflex با توانایی یادگیری حرکات کاربر

>>اسکلت بیرونی Super Flex ساخت SRI Robotics


منبع: exoskeletonreport

«استفاده و بازنشر مطالب تنها با ذکر لینک منبع و نام (مجله فناوری‌های توان‌افزا و پوشیدنی) مجاز است»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *