صندلی چرخ‌دار Topchair-S هیچ مشکلی در بالا رفتن از پله‌ها ندارد

topchair-صندلی چرخدار با قابلیت عبور از پله ها

کاربران صندلی چرخ‌دار تا به حال مجبور بوده‌اند با این واقعیت زندگی کنند که به خاطر پله‌ها و لبه‌های تیز پیاده‌رو یا درها نیازمند کمک دیگران هستند یا اینکه دسترسی به برخی مکان‌ها غیرممکن است ولی صندلی چرخ‌دار Topchair-S طراحی شده است تا این واقعیت را تغییر دهد. این صندلی چرخ‌دار به گونه‌ای طراحی شده است که با بکارگیری زنجیرهایی افزون بر چرخ‌ها برای قدرت مانور و استقلال بیشتر، به راحتی از چنین موانعی عبور کند.

صندلی چرخ‌دار Topchair-S هیچ مشکلی در بالا رفتن از پله‌ها ندارد.

صندلی چرخ‌دار Topchair-S به طور خودکار آغاز و پایان راه‌پله‌ها یا دیگر موانع مشابه را تشخیص می‌دهد و می‌تواند از پله‌هایی تا ارتفاع بیست سانتی‌متر و بیشینه شیب سی و پنج درجه عبور کند. این صندلی‌ چرخ‌دار رو به عقب از پله‌ها بالا رفته و رو به جلو از پله‌ها پایین می‌آید و در همۀ مراحل سرنشین به صورت افقی نگه داشته می‌شود.

این صندلی به اهرمکی برای تنظیم و یک صفحۀ نمایش برای کنترل عملکردهای گوناگون مجهز شده است. توان مورد نیاز را دو باتری شصت آمپر ساعتی فراهم می‌کنند که به صندلی‌ چرخ‌دار اجازه می‌دهد تا پیش از نیاز به شارژ دوباره مسافتی سی و پنج تا چهل و پنج کیلومتری را با سرعت نه کیلومتر بر ساعت طی کند. دو موتور چهارصد واتی زنجیرها را راه انداخته و دو موتور سیصد و پنجاه واتی توان چرخ‌ها را فراهم می‌کند.

صندلی چرخ‌دار Topchair-S هیچ مشکلی در بالا رفتن از پله‌ها ندارد.

گزینه‌های اضافی و لوازم جانبی برای کاربرانی که تمایل به شخصی سازی صندلی مطابق با نیازهای خود دارند موجود است که شامل افزودن کنترل‌کننده‌های چانه‌، لوازم جانبی صندلی برای حمایت و ایمنی، گزینه‌هایی برای استراحت بازوها و پاها و لوازم نورپردازی LED است.

صندلی چرخ‌دار Topchair-S  از تارنمای شرکت  با قیمت ۱۵۰۰۰ یورو (تقریباً ۱۶۳۲۰ دلار) قابل سفارش است ولی تا پیش از دریافت تأییدیۀ سازمان غذا و دارو قابل ارسال به آمریکا نیست که انتظار می‌رود طی ۱۲ تا ۱۸ ماه آینده تأیید شود.

در فیلم زیر می‌توانید عملکرد صندلی چرخ‌دار Topchair-S را مشاهده کنید:


>> در همین زمینه بخوانید: B-Free: یک ویلچر برقی همه کاره که از پله‌ها هم بالا می‌رود!
>> در همین زمینه بخوانید: صندلی چرخ‌دار کنترل شونده با چشم ساختۀ مخترعین معلول برنده جایزه ۱۹۶۰۰۰ دلاری
>> در همین زمینه بخوانید: کالسکۀ کودک برای مادران ویلچری؛ ابداع یک نوجوان


منبع: gizmag.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *