۲۲ اسکلت بیرونی برای کار و صنعت در ۶ دسته‌

22 اسکلت بیرونی برای کار و صنعت در 6 دسته‌

رباتیک پوشیدنی طراحی شده برای استفاده در محیط‌های صنعتی، سریع‌ترین زمینه رو به رشد توسعه اسکلت بیرونی است. اسکلت بیرونی برای کار و صنعت را می‌توان در مکان‌های ساخت‌وساز، اسکله‌ها، کارخانه‌ها، انبارها و حتی اتاق عمل استفاده کرد. در ارائه اخیر انجمن ربات پوشیدنی، دکتر جوزف هیت اسکلت بیرونی برای تولید و ساخت‌وساز را با عنوان «میوه‌های آویزان و در دسترس» در بازار اسکلت بیرونی توصیف کرد. استدلال او این است که تجهیزات پزشکی یک بودجه محدود برای ربات توانبخش دارند و ده‌ها شرکت با سال‌ها تجربه در حال حاضر در این زمینه وجود دارد. در مقابل تنها چند اسکلت بیرونی برای محیط‌های کار توسعه یافته و شرکت‌های بزرگ صنعتی می‌توانند میلیون‌ها اسکلت بیرونی را برای کارگران خود در دهه‌های آینده خریداری کنند.

اسکلت بیرونی برای صنعت و محل کار سه مزیت اصلی دارد: ۱- کاهش آسیب‌های مرتبط با کار و میلیاردها دلار صرفه‌جویی در هزینه پزشکی، مرخصی استعلاجی و پرونده‌های حقوقی. ۲- کاهش خستگی کارگر که منجر به افزایش هوشیاری، بهره‌وری و کیفیت کار می‌شود. ۳- توانایی حفظ پرسنل مجرب و باکیفیتی که نیروی جسمی خود را برای کارهای دیگر صرف کردند.

پیش از اینکه فهرستی از محصولات اسکلت بیرونی و پروژه‌های پژوهشی که در محل کار استفاده می‌شوند را نام ببریم اجازه دهید آنها را بر اساس نوع کارکرد دسته بندی کنیم.

اسکلت بیرونی برای کار و صنعت را می توان به ۶ دسته مجزا تقسیم کرد:

 1. اسکلت بیرونی نگهدارنده ابزار: این اسکلت بیرونی شامل دست فنری همچون دست مکانیکی zeroG است که از یک سمت ابزار سنگین را نگه می‌دارد و از سمت دیگر به یک اسکلت بیرونی پایین تنه و یک وزنه تعادل متصل می‌شود. این نوع اسکلت بیرونی معمولاً منفعل است اما دست کم یک پیش نمونه با محرک پاها وجود دارد. وزن این ابزار به طور مستقیم به زمین منتقل می‌شود.
 2. صندلی بدون پایه نامرئی: این اسکلت بیرونی بسیار سبک وزن است و روی لباس کار پوشیده و محکم در جای خود قرار می‌گیرد. این وسیله می‌تواند هنگامی که دولا شده و به شکل زانو درآمده و یا در موقعیت ایستاده برای یک مدت زمان طولانی خستگی را کاهش دهد.
 3. حمایت از کمر: این اسکلت بیرونی می‌تواند وضعیت صحیح پشت را در حال خم شدن یا بلند کردن وسایل حفظ کند. آنها همچنین می‌توانند فشار بر روی عضلات پشت و یا حتی بر روی ستون فقرات را هنگام خم شدن کاهش دهند.
 4. دستکش فعال: دستکش ماشینی می‌تواند به کارگرانی که قدرت چنگ‌زنی ضعیفی برای نگهداری ابزار دارند کمک کند. همچنین دستکش‌هایی وجود دارد که عکس این کار را انجام می‌دهند و به کارگرانی که به طور طبیعی برای باز کردن برخی از انگشتان مشکل دارند کمک می‌کند. کارگران می‌توانند با یک دستکش این کار را به راحتی انجام و ابزار را در دست نگه ‌دارند.
 5. لباس فعال کل بدن: تا چند سال پیش اعتقاد بر این بود که لباس کامل بدن برای کار و صنعت حجیم باشد و در حال حاضر تقریباً تمام توسعه دهندگان به اسکلت‌های بیرونی تخصصی کوچکتر روی آورده‌اند. اما هنوز پروژه‌های در دست اقدامی در این زمینه وجود دارد.
 6. رباتیک اضافی: اسکلت‌های بیرونی که یک جفت دست دیگر فراهم می‌آورند. این پروژه تاکنون جاه‌طلبانه‌ترین پروژه رباتیک پوشیدنی برای کار و صنعت بوده است. دو دست فعال یا بیشتر که توسط پوشنده لباس برای نگهداری ابزار و یا مواد کنترل می‌شود. از لحاظ فنی، اسکلت بیرونی نگهدارنده ابزار نیز اضافی است. با این حال دست‌ها همیشه منفعل و فنری هستند و به طور مستقل قابل کنترل نیستند.

اکنون که ما اسکلت‌های بیرونی کار و صنعت را باتوجه به کارکرد آنها طبقه بندی کردیم چند نمونه از هر دسته را معرفی می‌کنیم:

۲۲ اسکلت بیرونی برای کار و صنعت در ۶ دسته‌

اسکلت بیرونی Fortis ساخت Lockheed Martin در عمل

اسکلت بیرونی نگهدارنده ابزار

 • EKSO Works ساخت EKSO Bionics
 • Fortis ساخت Lockheed Martin
 • پیش نمونه بدون نام ساخت Falltech
 • Rabo-mate ساخت EU
 • O-ArmX ساخت BAE Systems

 

 

 

 

صندلی بدون پایه Noonee

صندلی بدون پایه Noonee

صندلی بدون پایه

وبلاگ طراحی Core 77 دارای چندین مقاله در مورد صندلی نامرئی بدون پایه Noonee و تاریخچه آن از سال ۱۹۰۰ است.

 

 

 

V-22 Ergoskeletonساخت فناوری‌های StrongArm

حمایت از کمر

 

 

 

دستکش SEM ساخت فناوری‌های Bioservo

دستکش SEM ساخت فناوری‌های Bioservo

دستکش فعال

 

 

 

 

توسعه دهنده بدن(Body Extender) ساخت آزمایشگاه PERCRO

توسعه دهنده بدن(Body Extender) ساخت آزمایشگاه PERCRO

لباس کامل فعال بدن

 • ربات فعال تقویت دو دست MS-2 ساخت پاناسونیک
 • پیش نمونه اسکلت بیرونی برای صنایع کشتی سازی ساخت مهندسی Daewoo S&M
 • توسعه دهنده بدن ساخت آزمایشگاه PERCRO
 • HULC ساخت Lockheed Martin و EKSO Bionics
 • XOS 2 ساخت Sarcos / Raytheon

 

 

 

 

اندام‌های رباتیک اضافی (SRL) ساخت MIT

اندام‌های رباتیک اضافی (SRL) ساخت MIT

دست‌های رباتیک اضافی


در همین زمینه بخوانید

>> اسکلت‌های بیرونی نظامی، در ۵ دسته‌بندی
>> نگاهی به صنعت اسکلت بیرونی در سال ۲۰۱۶
>> معرفی ۴۲ اسکلت بیرونی پزشکی در ۶ طبقه‌بندی مختلف
>> انواع اسکلتهای بیرونی و طبقه بندی آنان


منبع: exoskeleton report

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *